NBA: 22 minut, 21 točk Gorana Dragića

Sonca iz Phoenixa so Indiani prizadejala šele osmi poraz v sezoni, Goran Dragić blestel do glavnega odmora.

23. januar 2014 10.31
BKN-INDIANA-PACERS-V-PHOENIX-SUNS
J. P., Delo.si

Phoenix - Slovenski košarkarski junak Goran Dragić v ligi NBA domala ne pozna ponesrečenega tekmovalnega večera. Tudi pri domači zmagi Phoenixa nad Indiano (124:100) je prispeval pomemben delež, saj je v 22 minutah dosegel 21 točk (prosti meti 3:7, za dve 6:8, trojke 2:2), dodal pa še dva skoka in tri podaje. Pri tem je treba podčrtati, da 27-letni Ljubljančan večji del drugega polčasa sploh ni stopil na parket, saj si je hitro nabral osebne napake.

Učinkovitejši je bil le še drugi organizator igre Gerald Green s 23 točkami, v vrstah poražencev, ki so pokleknili šele osmič v sezoni, pa je Paul George vpisal 26 točk (za dve 9:13). Prav za Greena in Milesa Plumleeja je imel obračun dvojno težo, saj sta še v pretekli sezoni branila barve Indiane, s katero imata še neporavnane račune. Sploh prvi je priložnost odlično izkoristil.

Zanimivo: poznavalci so Soncem, pri katerih še vedno ne igra poškodovani Eric Bledsoe, pred sezono napovedovali »približno 20 zmag«, a so Dragić in druščina že po polovici 24-krat ugnali tekmece.

IZIDI LIGE NBA

New York Knicks : Philadelphia 76ers 106:110 (Beno Udrih ni igral)
Phoenix Suns : Indiana Pacers 124:100 (Goran Dragić 21 točk, 2 skoka in 3 podaje v 22 minutah)
Washington Wizards : Boston Celtics 111:113 (podaljšek)
Cleveland Cavaliers : Chicago Bulls 87:98
Charlotte Bobcats : Los Angeles Clippers 95:91
Toronto Raptors : Dallas Mavericks 93:85
Orlando Magic : Atlanta Hawks 109:112
Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 104:101
Houston Rockets : Sacramento Kings 119:98
San Antonio Spurs : Oklahoma City Thunder 105:111