NBA: Bojevniki do že 41. zaporedne domače zmage (VIDEO)

Stephen Curry je v 121. dvoboju zapovrstjo prispeval vsaj eno trojko, Kevin Durant se je ustavil šele pri 40 točkah.

07. februar 2016 08.22
NBA/

Oakland - Košarkarji Golden Stata, branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, so se z 41. zaporedno zmago na parketu domače dvorane Oracle Arena v Oaklandu zavihteli na drugo mesto večne lestvice, pred seboj imajo zgolj še dosežek Bikov iz Chicaga iz sezone 1995/96, ki so le še tri zmage spredaj. Bojevniki so sinoči s 116:108 odpravili Oklahomo in niz neporaženosti podaljšali že na devet dvobojev, nazadnje jih je na kolena spravil Detroit 17. januarja, pred domačimi navijači pa niso v rednem delu sezone NBA klecnili že od lanskega 28. januarja, ko so premoč po podaljšku priznali Chicagu.

Sinočnji dvoboj je bil derbi prvo- in tretjeuvrščene zasedbe z razpredelnice zahodne konference, Oklahoma je padla prvič po petih zaporednih zmagah. Gostje so sicer bolje začeli in vodili večji del uvodne četrtine, največ za devet točk (po atomskem začetku z 9:0), vendar pa so zadnji nosilci šampionskih prstanov z delnim izidom 12:2 na prvi odmor odnesli pet točk zaloge in jo v drugem delu povišali že do zelo udobnih +20. Dišalo je po tem, da je odpor gostov strt, vendar pa so se še pravočasno predramili in vrnili v igro, tri minute in pol pred zadnjim piskom sirene pa celo izenačili na 104:104.

Vendar pa sta šest točk Stephena Curryja in zadeta trojka Klaya Thompsona tehtnico naposled vnovič nagnila na stran Golden Stata, ki se mu je že devetič v sezoni posrečilo doseči več kot 70 točk že v prvem polčasu. Noben drug kolektiv ni tega doslej storil več enkrat. Pri zmagovalcih velja izpostaviti dvojni dvojček Curryja za 26 točk in deset podaj, na že 121. zaporedni tekmi pa je prispeval vsaj eno trojko (tokrat je zanjo resda potreboval kar devet poskusov). Med poraženci je bil še bolj razigran Kevin Durant s 40 točkami (tri trojke, prosti meti 13:13) in 14 skoki.