NBA: Bojevniki izenačili klubski rekord (VIDEO)

Golden State Warriors so na domačem igrišču premagali New Orleans s 112:85 in dosegli enajsto zaporedno zmago.

05. december 2014 09.10
Pelicans Warriors Basketball

Golden State - Košarkarji Golden Statea so na domačem parketu potrdili status trenutno najboljše ekipe v ligi, potem ko so s 112:85 premagali New Orleans (vrhunci v zgornjem videu).

Golden State je dobil 16 izmed prvih 18 tekem in po današnjem uspehu slavil že enajstič zapored, s čimer je izenačil klubski rekord iz sezone 1971/72.

Bojevniki so se izkazali z izjemno moštveno predstavo, najučinkovitejši je bil Klay Thompson s 23 točkami, pomembne deleže pa so prispevali tudi Stephen Curry (19 točk in 11 podaj), Harrison Barnes (17 točk in 10 skokov) in Draymond Green (14 točk in 14 skokov).

Pri New Orleansu je bil najboljši Anthony Davis s 30 točkami in 15 skoki, vendar pa sta le dva njegova soigralca presegla mejo desetih točk, Jrue Holiday (12) in Tyreke Evans (11).

Začetek tekme je potekal po željah gostov, ki so prvo četrtino dobili z 28:22, nato pa so se domačini razigrali v drugi četrtini in si do polčasa priigrali prednost trinajstih točk (53:40).

Drugi polčas ni prinesel sprememb. Bojevniki so še naprej navduševali s hitro igro - razmerje točk iz protinapadov je bilo 43:14 v njihovo korist - in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodili za štirinajst (80:66), nato pa so tudi v četrti četrtini igrali na visoki ravni in zabeležili visoko zmago.