NBA: Bojevniki so plesali po robu (VIDEO)

Čeprav so košarkarji Golden Stata po prvi četrtini dvoboja z Denverjem vodili že s 37:13, so se morali reševati v podaljšku.

03. januar 2016 09.16

Oakland - Košarkarji Golden Stata, branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, so bili sinoči v 33. poskusu na pragu tretjega poraza v sezoni, drugega v zadnjih treh tekmah. Vendar pa so ohranili sloves kraljev podaljškov in po dodatnih petih minutah igre vendarle s 111:108 strli odpor zelo čvrstega Denverja, ki je tako nadaljeval črni niz petih zaporednih porazov, v zadnjih devetih obračunih pa je bil uspešen enkrat samkrat.

Po uvodni četrtini ni prav nič dišalo po tem, da se bodo Bojevniki naposled igrali z živci svojih navijačev, saj so ušli s kar 21:2 (!), na prvi odmor pa odšli z neverjetnimi 24 točkami naskoka. Gostje so delovali kot razbita vojska, vendar pa so še pravočasno strnili vrste in so z delnim izidom 8:0 v začetku drugega dela vendarle nakazali, da ne bodo kar tako brez boja prodali kože. Ob polčasu so bili »le« še 16 točk zadaj, zaostanek se je do konca tretje četrtine stopili za nadaljnje tri točke, v četrti pa so z delnim izidom 14:4 poskrbeli celo za negotov finiš.

Domači so dobre tri minute pred koncem rednega dela vodili s 102:98, a nato v tej četrtini niso več zadeli. Tedaj je škarje in platno v svoje roke prevzel Will Barton, ki je pol minute pred zadnjim piskom sirene najprej znižal, nato pa 1,7 sekunde pred koncem s košem za izenačenje izvlekel še podaljšek. V njem je Denver celo vodil s 104:102, izid je bil nazadnje poravnan pri 108:108, zmago pa je doma zadržal Klay Thompson z zadetim košem za dve točki in nato še prostim mestom.

Skupaj je prispeval 26 točk, kar pa je bilo še vedno manj od Draymonda Greena, ki se je snel z verige in vknjižil trojni dvojček za 29 točk (od tega je zadel pet trojk), 17 skokov in 14 asistenc, za nameček je še ukradel štiri žoge. Pri poražencih je trojica igalcev vpisala 20 točk ali več, največ - 24 - Italijan Danilo Gallinari. Barton (21 točk, 13 skokov) in Kenneth Faried (15 točk, 12 skokov), ki je moral poškodovan predčasno s parketa, sta se veselila dvojnih dvojčkov. Prvič v sezoni je po operaciji zaigral tudi Jusef Nurkić, ki pa iz igre ni zadel.