NBA: Bojevniki v tretji četrtini »pojedli« tekmeca (VIDEO)

Košarkarji Golden Stata so bili od Denverja s 127:108 boljši predvsem po zaslugi odličnega tretjega dela (43:21).

05. november 2017 08.26

Denver - Branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, košarkarji Golden Stata, so po nekoliko manj prepričljivem začetku nove sezone, ko so v prvih sedmih dvobojih trikrat izgubili, očitno vendarle spet našli pot na zmagovalne tirnice. Sinoči so se veselili še tretje zaporedne zmage, na gostovanju v dvorani Pepsi Center so bili pred kar 19.711 gledalci s 127:108 prepričljivo boljši od Denverja, ključen korak do zmage pa so storili v tretji četrtini, v kateri so se razleteli po parketu in nasprotnika nadigrali s kar 43:21.

Denver, ki je zdaj pri petih zmagah in petih porazih na devetem mestu razpredelnice zahodne konference, je dvoboj slabo odprl. Gostje so se hitro dokopali do udobnih desetih točk naskoka (17:7), a že v drugi četrtini sta bili zasedbi spet skupaj, domača četa se je z delnim izidom kar 21:3 celo prebila v vodstvo (44:39). To pa je prvake podžgalo, da so znova strnili vrste in na glavni odmor s trojko Klaya Thompsona dve sekundi pred iztekom prvega polčasa odšli s petimi točkami zaloge (60:55). V tretjem delu pa je domača iskrica upanja ugasnila, saj je razlika po kar 16 zaporednih točkah Bojevnikov poletela v nebo, celo do +29.

V zadnji četrtini so zmagovalci nadzorovali dogajanje na parketu in pazili, da razkorak na manj kot (končnih) 19 točk ni več padel. Pri Golden Statu, ki je vodilni na lestvici zahodne konference, sta ponovno najbolj izstopala Kevin Durant s 25 točkami, od tega štirimi trojkami, ter po sedmimi skoki in asistencami, in Stephen Curry z dvojnim dvojčkom za 22 točk (pet trojk) in 11 podaj, primaknil je še dve ukradeni žogi. Bojevniki so se izkazali s kar 18 zadetimi trojkami (iz 40 poskusov), Denver pa z večjim številom skokov (46:41), pri čemer je prevladoval rezervist Will Barton (21 točk, 8 skokov, 5 asistenc).