NBA: Brooklyn slavil na četrtem mestnem obračunu

Moštvo Brooklyn Nets je v gosteh premagalo mestne tekmece New York Knickse (88:85).

22. januar 2013 08.49
NBA/

New York - V severnoameriški ligi NBA je v noči s ponedeljka na torek potekal četrti mestni obračun New Yorka in Brooklyna, ki ga je z 88:85 dobil slednji in skupni izid teh rivalov izenačil na 2:2.

Gostje so napeto tekmo dobil v izteku tekme, v katerem sta se izkazala Joe Johnson in Deron Williams. Prvi je v odločilni četrtini dosegel deset točk, vključno z dvema 22,3 sekunde pred koncem, ko je Brooklyn povedel s 85:84, drugi pa je zatem zadel tri izmed svojih štirih prostih metov, kar je zadostovalo za končno zmago, 25. v sezoni.

Pri zmagovalcih poleg prvega strelca moštva Joea Johnsona (25 točk) in Derona Williamsa (14 točk in 12 podaj) velja omeniti še učinek Brooka Lopeza (14 točk in 11 skokov) ter Krisa Humphriesa (11 točk in 13 skokov), pri domačih pa je bil v ospredju najučinkovitejši posameznik tekme Carmelo Anthony (29 točk).

New York Knicksi imajo navkljub porazu boljši izkupiček od mestnih tekmecev in so na drugem mestu vzhodne konference (25 zmag in 14 porazov), Brooklyn je četrti (25:16).

Neuspešni moštvi Los Angelesa

Los Angeles Lakersi so ponoči gostovali pri Chicagu in vknjižili tretji zaporedni poraz (83:95). Domačini so tekmo odločili v zadnji četrtini, ko so pri izidu 75:75 dosegli 14 izmed naslednjih 18 točk ter prizadejali nov udarec Jezernikom, ki jim v tej sezoni nikakor ne steče.

To je sinoči veljalo tudi za njihovega zvezdnika Kobeja Bryanta, ki je vknjižil 16 točk, s čimer je prekinil niz 24 tekem z vsaj 20 doseženimi točkami. Izmed njegovih soigralcev jih je imel na koncu največ Steve Nash (18), pri domačih pa Kirk Hinrich (22). Jezerniki so v dosedanjem delu tekmovanja vknjižili 17 zmag in 24 porazov, kar jih uvršča na dvanajsto mesto zahodne konference.

Veliko bolje kaže njihovim mestnim tekmecem Clippersom. Tudi ti so bili sinoči neuspešni - premagal jih je Golden State (106:99) -, a so kljub temu na drugem mestu Zahoda (32:10), tik za Oklahomo (32:9).