NBA: četrta zaporedna zmaga Miamija, Boston zapravil 27 točk prednosti

Aktualni prvaki lige, košarkarji Miamija, so v noči na soboto premagali Detroit, Boston pa je klonil šestič zapored.

26. januar 2013 06.26
26. januar 2013 07.04
Pistons Heat Basketball

Miami - Branilec naslova severnoameriške lige NBA, moštvo Miamija, je sinoči proti Detroitu igralo štirideseto tekmo sezone in pred domačimi navijači vknjižilo 28. zmago (110:88).

Košarkarji s Floride so gostom prepustili le uvodno četrtino, nato pa so tekmo odločili sredi druge, ko so si z delnim izidom 26:4 priborili trinajst točk prednosti in praktično odločili tekmo (60:47). Pri Miamiju sta imela za četrto zaporedno zmago največ zaslug Dwyane Wade, ki je v prvem polčasu dosegel 23 izmed svojih 29 točk, LeBron James jih je dodal 23. Na drugi strani je največ točk vknjižil prvi strelec tekme Greg Monroe (31), izmed njegovih soigralcev pa je dvomestno številko presegel le Will Bynum (13).

Miami je z 28 zmagami in 12 porazi najuspešnejše moštvo Vzhoda, Detroit je deseti (16:27).

Kelti zapravili 27 točk prednosti

Košarkarji ekipe Boston Celtics so v zadnjem času v slabi formi, kar je potrdila tudi sinočnja tekma z Atlanto, ki jim je po dveh podaljških prizadejala šesti zaporedni poraz (111:123).

Na začetku dvoboja je kazalo na prepričljivo zmago Keltov, ki so sredi druge četrtine vodili že za 27 točk (48:21), kar pa ni bilo dovolj za prekinitev niza porazov. Domačini iz Atlante bi tekmo lahko odločili v zadnjem napadu rednega dela, a ga je zapravil Josh Smith, nato pa so po izenačenem prvem podaljšku (9:9) drugega dobili s 16:4 in razveselili svoje navijače.

Zvezdnik Bostona Rajon Rondo je še na drugi tekmi zapored dosegel trojni dvojček (16 točk, 11 asistenc in 10 skokov), med njegovimi soigralci pa je bil razpoložen tudi Kevin Garnett (24 točk in 10 skokov). Pri domačih so trije košarkarji dosegli vsaj dvajset točk, največ Kyle Korver (27), ki je vseh svojih osem trojk prispeval v drugem polčasu, poleg njega še Al Horford (24 točk in 13 skokov) ter Jeff Teague (23). Boston je po nizu porazov na osmem mestu vzhodne konference (20:23), ki še vodi v končnico, Atlanta je šesta (25:18).

Poraz udriha v Clevelandu

Ekipa Milwaukee Bucks, za katero igra Beno Udrih, je sinoči gostovala pri Clevelandu in izgubila s 108:113. Udrih je na parketu preživel 21 minut in 54 sekund ter v tem času v svojo statistiko vpisal sedem točk, osem podaj in ukradeno žogo. Med njegovimi soigralci je bil najuspešnejši Ersan Ilyasova (30), v zmagovalni pa Kyrie Irving (35).

Eno izmed največjih razočaranj sezone, moštvo Los Angeles Lakers, je zmagalo proti Utahu (102:84). Navijači Jezernikov so lahko videli drugačno podobo prvega zvezdnika Kobeyja Bryanta, ki je dosegel najmanj točk v sezoni (14), a poleg tega vknjižil tudi štirinajst asistenc, s čimer je le za eno zaostal za svojim osebnim rekordom, toliko podaj pa je nazadnje imel 14. novembra 2010.

Lakerse čaka še težko delo, če se želijo uvrstiti v končnico, saj so v zahodni konferenci šele enajsti (18:25), na osmem, ki kot zadnje zagotavlja nadaljevanje boja za prvaka, je Houston (23:22).