NBA: Phoenix že v prvem polčasu strl odpor Toronta

Košarkarji Phoenixa so na domačem parketu premagali Toronto s 125:109. Goran Dragić 18 točk, Zorana ni bilo v ekipi.

05. januar 2015 00.30
NBA/
J. P., M. Ž., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so ponoči gostili Toronto in ga premagali s 125:109, s čimer so dosegli drugo zaporedno zmago (vrhunci v zgornjem videu).

Toronto je bil konkurenčen le v prvih petih minutah, nato pa so Sonca ob zaostanku z 9:13 pobegnila z delnim izidom 18:6, po zaslugi odlične druge četrtine (43:34) pa so že v prvem polčasu presegla 70 točk (izid polčasa 70:53).

Gostitelji so tudi v drugem polčasu prikazali odlično igro in si priborili 22 točk prednosti (98:76), česar nerazpoloženi igralci Toronta niso bili sposobni nadoknaditi.

Pri Phoenixu je sedem košarkarjev doseglo vsaj deset točk, najučinkovitejši je bil Eric Bledsoe z 20 točkami, Goran Dragić je prispeval 18 točk (za dve 6-8, za tri 2-3, prosti meti 0-1), 6 skokov in 3 podaje.

»To je bila naša najbolj popolnoma tekma v tej sezoni. Zelo osredotočeni smo bili od prve do zadnje minute, tako v napadu kot v obrambi,« je bil vesel Goran Dragić. Njegovega brata Zorana ni bilo v ekipi.

Pri Torontu je bil prvi strelec Jonas Valančiunas z 21 točkami.

Cleveland izgubil brez Jamesa

Košarkarji Dallasa nadaljujejo zmagovalni pohod v ligi NBA, saj so nocoj vpisali že peto zmago zapored, tokrat so bili na gostovanju s 109:90 boljši od Clevelanda, ki brez poškodovanega prvega zvezdnika LeBrona Jamesa (zagotovo bo manjkal tudi na torkovem gostovanju pri najslabšem moštvu lige Philadelphii) niza poraz za porazom. V zadnjih petih dvobojih je moral štirikrat na kolena, od tega trikrat v domači dvorani Quicken Loans Arena. Tokrat mu ni pomagala niti vrniteva Kyrieja Irvinga, ki je moral izpustiti prejšnji dve preizkušnji zaradi poškodbe levega kolena.

Gostje iz Dallasa so dobili vse štiri četrtine, predvsem pa so tekmece nadigrali pri metu z razdalje, saj so zadeli kar dvanajst trojk ob skoraj polovični uspešnosti. Strelsko se je sicer najbolj izkazal Monta Ellis z 20 točkami, poražencem pa ni pomagalo niti 30 točk in deset skokov Kevina Lova. Dallas je tako z zmago kronal jubilej Marka Cubana, ki je postal lastnik kluba pred natanko petnajstimi leti.

Izidi lige NBA

Phoenix Suns - Toronto Raptors 125:109

(Goran Dragić 29 minut, 18 točk, 6 skokov, 3 podaje v 28:37, Zorana Dragića (oba Phoenix) ni bilo v ekipi)

Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 90:109

Detroit Pistons - Sacramento Kings 114:95

Miami Heat - Brooklyn Nets 88:84

New York Knicks - Milwaukee Bucks 82:95

Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 88:87