NBA: Cleveland navkljub poškodbi Lova dokončal delo v Bostonu, Washington z »metlo« odpravil Toronto

Košarkarji Clevelanda so slavili v Bostonu s 101:93 in se z »metlo« uvrstili v drugi krog končnice.

26. april 2015 21.57
26. april 2015 22.26
BKN-BKO-SPO-CLEVELAND-CAVALIERS-V-BOSTON-CELTICS---GAME-FOUR

Boston - Košarkarji Clevelanda so se ekspresno uvrstili v konferenčni polfinale lige NBA, potem ko so bili tudi na četrti tekmi boljši od Bostona (101:93).

Gonilna sila Clevelanda je bil Lebron James, ki je vknjižil 27 točk, 10 skokov in 8 podaj, v gostujočem moštvu pa so še trije igralci prispevali dvojne dvojčke - Kyrie Irving (24 točk in 11 skokov), Timofej Mozgov (12 točk in 11 skokov) in Iman Shumpert (15 točk in 10 skokov). Konjenikom se tako ni poznala odsotnost Kevina Lova, ki si je v prvi četrtini poškodoval ramo in je igral manj kot sedem minut.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Isaiah Thomas in Jared Sullinger s po 21 točkami.

Zmaga Clevelanda je bila povsem zaslužena, saj je na tekmi zaostajal le pri izidu 7:8. Razpoloženi gostje so prvo četrtino dobili z desetimi točkami prednosti (29:19), ob glavnem odmoru pa so vodili že za 21 (57:36).

Boston se je v igro vrnil v drugi polovici tretje četrtine, ko je pri izidu 47:65 dosegel 14 izmed naslednjih 19 točk in pred zadnjimi dvanajstimi minutami zaostajal le za devet (61:70). Gostje so v četrti četrtini stvari ponovno postavili na svoje mesto in tri minute pred koncem vodili za 16 točk (91:75), kar jim je zadostovalo za zmago. Gostitelji so se sicer borili vse do konca in v zadnji minuti zaostajali le za šest (93:99), za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Cleveland se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Chicagom in Milwaukeejem. Izid v zmagah je 3:1 za Chicago.

Washington zadal zadnji udarec Torontu

Washington je na domačem igrišču prepričljivo opravil s Torontom (125:94) in prvič v svoji zgodvini, odkar se v končnici igra na štiri zmage, napredoval z »metlo«.

Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Bradley Beal s 24 točkami, Martin Gortat je imel 21 točk in 11 skokov, John Wall pa 14 točk in 10 podaj.

Pri Torontu je bil strelsko najbolj razpoložen Kyle Lowry z 21 točkami, Jonas Valanciunas je prispeval 16 točk in 9 skokov.

Washington bo v konferenčnem polfinalu igral z zmagovalcem dvoboja med Atlanto in Brooklynom. Rezultat v zmagah je 2:1 za Atlanto.

Clippers izenačili serijo s San Antoniem

Branilci naslova iz San Antonia so pred domačimi gledalci izgubili proti Los Angeles Clippers s 105:114, izid v zmagah je poravnan na 2:2.

Ekipi sta bili v prvih treh četrtinah zelo izenačeni, pred zadnjimi dvanajstimi minutami pa je bolje kazalo gostom, ki so imeli pet točk prednosti (81:76). Clippers so četrto četrtino začeli delnim izidom 12:4 in si priborili trinajst točk prednosti (93:80), a je San Antonio odgovoril z osmimi zaporednimi točkami (88:93). Za branilce naslova to ni bilo dovolj, saj so gostje dosegli osem izmed naslednjih desetih točk in tekmo mirno pripeljali h koncu.

Pri Los Angelesu je bil prvi strelec Chris Paul s 34 točkami, Blake Griffin je dodal 20 točk in 19 skokov.

Pri San Antoniu je največ točk dosegel Kawhi Leonard (26), Tim Duncan je vknjižil 22 točk in 14 skokov.

Peta tekma bo v noči na sredo v Los Angelesu.

Dallas še upa na preobrat

Košarkarji Dallasa so na domačem parketu premagali Houston s 121:109 in izid v zmagah znižali na 1:3.

Houston je prvo četrtino dobil za devet točk (34:25), nato pa so domači stvari vzeli v svoje roke in in v drugi četrtini dosegli 17 točk več od nasprotnikov (36:19), v tretji pa so še oplemenitili svoje vodstvo in si priborili prednost 94:75, ki jim je zadostovala za prvo zmago v tej seriji.

Pri Dallasu je izstopal Monta Ellis z 31 točkami, Jose Barea jih je dosegel 17, Dirk Nowitzki in Al-Farouq Aminu pa po 16.

V vrstah Houstona je bil najboljši strelec James Harden s 24 točkami, Josh Smith jih je dodal 23.

Peta tekma bo v noči s torka na sredo v Houstonu.