NBA: Cleveland pokleknil prvič v končnici (VIDEO)

Košarkarji Chicaga so ga odpravili že na gostovanju (99:92) in zmagovalno odprli konferenčni polfinale.

05. maj 2015 09.27
Clippers Rockets Basketball
J. P., Delo.si

Cleveland - Košarkarji Clevelanda so vpisali prvi poraz v končnici lige NBA. Potem ko so na prvi stopnički izločilnih bojev po hitrem postopku odpravili Boston (4:0), so konferenčni polfinale začeli manj uspešno, saj so pred domačimi privrženci - 20.562 se jih je zbralo v Quicken Loans Areni - pokleknili pred Chicagom (92:99).

Že v uvodni četrtini je bilo jasno, da bo gostiteljem trda predla, saj so se Biki, ki niso v celotnem obračunu vodstva niti enkrat prepustili tekmecu (le v tretjem delu je bil izid dvakrat poravnan na 51. in 53. točki), odlepili že za zelo udobnih 14 točk. Cleveland je resda nekajkrat pokazal zobe, a so gostje za vsak njegov poskus hitro našli odgovor. Tako je Chicago po izenačenju na 53:53 z delnim izidom kar 15:0 bliskovito stvari postavil na svoje mesto.

Pri zmagovalcih, ki so uspešno metali z razdalje (trojke 10:18), sta izstopala Derrick Rose s 25 točkami in španski as Pau Gasol z dvojnim dvojčkom za 21 točk in 10 skokov, medtem ko Clevelandu niso pomagali niti 30 točk Kyrieja Irvinga niti dvojni dvojček LeBrona Jamesa (19 točk, 15 skokov) niti štiri zadete trojke Imana Shumperta. Je pa LeBron švignil mimo velikega Scottieja Pippna po številu podaj v končnici lige NBA - doslej jih je podelil že 1054, verjetno pa ne bo nikdar ujel vodilnega Magica Johnsona (2345).

Tudi v drugem sinočnjem dvoboju so se zmage (117:101) veselili gostje, Los Angeles Clippers je namreč kljub zaostanku ob glavnem odmoru snel skalp Houstonu. Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so poznejši zmagovalci z delnim izidom 7:0 škarje in platno vzeli v svoje roke in nato le še končali začeto delo. Najučinkovitejši je bil Blake Griffin s trojnim dvojčkom, vpisal je 26 točk, 14 skokov in 13 asistenc, medtem ko sta pri Houstonu iztopala Dwight Howard (22 točk, 19 skokov) in James Harden (20 točk, 12 podaj).