NBA: Cleveland z odličnim metom z razdalje visoko odpravil Clippers

Cleveland Cavaliers so na gostovanju v Los Angelesu premagali Clippers s 114:90. Konjeniki so zadeli kar 18 trojk.

14. marec 2016 06.48
14. marec 2016 07.09
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Los Angeles - Košarkarji Clevelanda so ponoči visoko zmagali na gostovanju pri Los Angeles Clippers s 114:90 in dosegli tretjo zaporedno zmago.

Konjeniki so bili v Los Angelesu zelo natančni pri metu metanju trojk, saj so jih zadeli kar 18 (skupni met 18-37), s čimer so izenačili svoj rekord sezone. Ker so Clippers izgubili domačo tekmo, so si njihovi rivali Golden State Warriors že zagotovili prvo mesto v pacifiški diviziji.

V prvih petih minutah tekme so bili sicer občutno boljši domačini, ki so povedli za deset točk (14:4), a je Cleveland poskrbel za preobrat in z delnim izidom 17:5 celo dobil prvo četrtino (21:19).

Konjeniki so nato silovito otvorili drugo četrtino in dosegli deset izmed prvih dvanajstih točk za vodstvo z 31:21, na glavni odmor pa so odšli s sedemnajstimi točkami naskoka (58:41).

Gostujoči košarkarji so tudi v drugem polčasu zadržali odlično strelsko formo, v tretji četrtini zadeli kar osem trojk in si pred zadnjimi dvanajstimi minutami priborili neulovljivih 23 točk prednosti (91:68).

Pri Clevelandu je bil najboljši strelec Lebron James s 27 točkami, J.R. Smith in Kyrie Irving sta jih dodala po 17. Pri Los Angelesu je bil najbolj razpoložen J.J. Redick z 19 točkami.

Cleveland Cavaliers so se s tretjo zaporedno zmago utrdili na prvem mestu vzhodne konference (47-18), kjer sta njegova prva zasledovalca Toronto (44-20) in Boston (39-27).

Los Angeles Clippers so četrti v zahodni konferenci (42-23), pred njimi so Oklahoma (44-22), San Antonio (56-10) in Golden State (59-6).

Calderon prehitel sireno v Staples Centru

Ponoči je izgubila tudi druga ekipa iz Los Angelesa. Od Jezernikov so bili boljši New York Knicks, ki so zmagali z 90:87.

Junak tekme je bil Španec Jose Calderon, ki je dobil žogo v zadnjem napadu in zadel zgolj dve desetinki pred koncem.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Carmelo Anthony s 26 točkami, Saša Vujačić je tekmo začel v prvi peterki in v 18 minutah dosegel 5 točk (za dve 0-1, trojke 1-7, prosti meti 2-2).

Pri poražencih je bil strelsko najbolj razpoložen Lou Williams s 15 točkami, Kobe Bryant jih je dodal 14.