NBA: Clippers v Chicagu uspešni že petič zapored

Košarkarji Los Angeles Clippers so v gosteh ugnali Chicago Bulls z 96:86. Golden State je v Bostonu izničil 26 točk zaostanka.

01. marec 2015 23.23
SPO-BKO-BKN-LOS-ANGELES-CLIPPERS-V-CHICAGO-BULLS
G. L., M. Ž., Delo.si

Chicago - Los Angeles Clippers so v nedeljo zvečer po slovenskem času v gosteh premagali Chicago Bulls s 96:86, pri čemer so gostitelji ostali brez poškodovanega Jimmyja Butlerja.

Potem, ko je moral na operacijo kolena nedavno prvi zvezdnik bikov Derrick Rose, si je letos sijajni Butler poškodoval komolec na začetku tretje četrtine, ko je trčil z Deandrejem Jordanom. Kako dolgo bo prvi strelec Chicaga (20,4 točke, 6 skokov in dobre 3 asistence) odsoten pa še ni znano. Ponoči bo opravil rentgenski pregled, po katerem bo jasno več.

Današnjo tekmo je med drugimi zaznamoval prav njegov »krvnik« Jordan, ki je odigral že svojo 300. zaporedno tekmo. Dosegel je 9 točk in jim dodal kar 26 skokov. »Ne vem, če je manjkal na kakem treningu, odkar sem tu, kar je še bolj impresivno,« ga je pohvalil njegov trener Doc Rivers. Točkovno sta ga v njegovem moštvu danes precej prekašala Chris Paul s 26 točkami in 12 asistencami ter Jamaal Crawford, ki je vseh svojih 16 točk dosegel v drugem polčasu.

Pri bikih je kar 29 točk dosegel španski reprezentant Nikola Mirotić in jim dodal še 9 skokov. Butler je do poškodbe dosegel 10 točk. Rdeče-beli iz Los Angelesa ostajajo nerešljiva uganka za Chicago na domačem parketu, saj slasti zmage niso okusili že na zadnjih petih medsebojnih domačih tekmah.

Biki so s 37 zmagami in 23 porazi trenutno na četrtem mestu vzhodne konference, Los Angeles pa je ob dveh zmagah več peti na zahodu (39-21).

Harden popeljal Houston do zmage nad Clevelandom

Houston Rockets so na domačem parketu igrali proti Clevelandu in ga po podaljšku premagali s 105:103.

V središču pozornosti sta bila zvezdnika obeh moštev James Harden in Lebron James. Tokrat je bil po koncu tekme boljše volje najboljši strelec lige Harden (na spodnji sliki), ki je prispeval 33 točk, 8 skokov in 5 podaj, medtem ko je James sicer dosegel več točk (37), vendar pa je 4,2 sekunde pred koncem podaljška, ko je njegova ekipa zaostajala s 103:104, zgrešil oba prosta meta.

»Fantje so nas pripeljali v položaj za zmago. Zgrešil sem najpomembnejša meta na tekmi, vem, razočaral sem soigralce,« je bil po porazu razočaran James.

Izjemen povratek Golden Statea v Bostonu

Košarkarji Golden Statea so ponoči v Bostonu uprizorili izjemen preobrat in vkjjižili 46. zmago sezone (106:101).

Bojevniki so bili v prvem polčasu v povsem podrejenem položaju in sredi druge četrtine zaostajali že za 26 točk (56:30), vendar pa se niso predali.

Golden State se je do odmora približal na 17 točk (49:65), gostitelje pa je ujel slabih pet minut pred koncem (94:94), odličen preobrat pa je zaključil Stephen Curry, ki je v zadnjih desetih sekundah zadel vse štiri proste mete.

Prav Curry je bil s 37 točkami prvi strelec gostov, Klay Thompson je dodal 20 točk, Harrison Barnes 17 in Draymond Green 14.

Pri Bostonu je šest igralcev preseglo mejo desetih točk, najučinkovitejši je bil Isaiah Thomas (20).