NBA: Curry streljaj od trojnega dvojčka (VIDEO)

Košarkarji Golden Stata so bili s 130:112 boljši od Dallasa, s čimer so se dokopali do že sedme zaporedne zmage.

19. marec 2016 09.10
NBA/

Dallas - Košarkarji moštva Golden State Warriors, branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, so se dokopali do že sedme zaporedne zmage in 62. v sezoni, s čimer ostajajo z naskokom najprepričljivejše moštvo v ligi. Sinoči so bili na gostovanju v dvorani American Airlines Center s 130:112 boljši od Dallasa, ki se krčevito bori za preboj v končnico - trenutno zaseda ravno osmo mesto na razpredelnici zahodne konference, pred prvim izzivalcem Utahom, ki je bil nazadnje uspešen štirikrat zapored, ima zgolj še eno zmago naskoka ob tekmi več.

Gostitelji so dvoboj dobro odprli in hitro vodili z 20:12, vendar pa so Bojevniki stvari bliskovito postavili na svoje mesto - že do konca prve četrtine, v kateri so nasuli neverjetnih 42 točk. V drugem delu je njihova zaloga narasla na +14, a se že do glavnega odmora več kot prepolovila, še zadnji napad pa se je Dallasu obrestoval, z njim se je namreč sredi tretje četrtine vnovič za kratko zavihtel v vodstvo s 83:81. To je zasedbo Golden Stata podžgalo do te mere, da je vpisala sedem točk zapovrstjo in nato vodstva ni več izpustila iz rok. V končnici je vpisala delni izid 17:4, s katerim je potrdila zmago.

V zmagovalnem moštvu je zvezdniku Stephenu Curryju le en skok zmanjkal do trojnega dvojčka, prispeval je nameč 31 točk, devet skokov in deset asistenc, še bolj pri metu pa je bil Klay Thompson z 39 točkami, iz petnajstih poskusov je zadel kar deset (!) trojk, celotna ekipa pa neverjetnih 22. Pri poražencih sta izstopala nemški center Dirk Nowitzki s 24 točkami in rezervist David Lee z dvojnim dvojčkom za po 16 točk in skokov.