NBA: Denver končal zmagoviti niz Clippersov

Moštvo Denver Nuggets je sinoči premagalo Los Angeles Clipperse (92:78), ki so zmagali na zadnjih sedemnajstih tekmah.

02. januar 2013 08.45
Clippers Nuggets Basketball

Denver - Košarkarji severnoameriške ekipe Denver Nuggets so v noči s torka na sredo gostili moštvo Los Angeles Clippers in mu prizadejali prvi poraz po 26. novembru (92:78).

Clippersi so pred sinočnjim dvobojem dobili zadnjih sedemnajst tekem, kar je najdaljši niz v klubski zgodovini in tretji najdaljši v ligi NBA v zadnjih desetih letih. Gostje iz Los Angelesa so včeraj kljub izjemni formi morali priznati premoč Denverju, ki si je odločilno prednost priigral v tretji četrtini (27:16).

Pri domačih je bil najučinkovitejši Danilo Gallinari s 17 točkami, pomembna deleža k zmagi pa sta prispevala tudi Kenneth Faried (14 točk in 11 skokov) ter Andre Miller (12 točk in 12 asistenc), medtem ko sta pri gostih največ točk dosegla Blake Griffin in Eric Bledsoe (oba po 12).

Clippersi so trenutno na drugem mestu zahodne konference (25 zmag in 7 porazov), Denver je sedmi (18:15).

Philadelphia ugnala Jezernike

Sinoči je bilo neuspešno tudi drugo moštvo iz Los Angelesa, saj so Lakersi na domačem igrišču klonili proti Philadelphii (99:103).

Domačim ni pomagalo niti 36 točk najučinkovitejšega košarkarja lige Kobeja Bryanta, saj nihče izmed njegovih soigralcev ni presegel meje trinajstih točk. Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Jrue Holiday (26 točk in 10 asistenc).

»V preteklih treh dneh nismo imeli tekme, zato bi danes morali biti spočiti. V prvi četrtini smo zgrešili kar nekaj lahkih metov, kar še lahko razumem, a nato v drugem polčasu stvari nismo prevzeli pobude, tako da nas čaka še veliko dela,« je po tekmi dejal trener Lakersov Mike D'Antoni, čigar moštvo je na desetem mestu Zahoda (15:16), Philadelphia pa je osma na Vzhodu (15:17).

Na preostalih dvobojih je Dallas premagal Washington (103:94), Portland je bil boljši od New Yorka (105:100), Detroit je ugnal Sacramento, Atlanta pa New Orleans (95:86).