NBA: Denver osmič zapored potegnil kratko

Košarkarji Philadelphie do zmage v Denverju predvsem po zaslugi odlične druge četrtine (44:26).

02. januar 2014 09.30
76ers Nuggets Basketball
J. P., Delo.si

Denver - Za košarkarji Denverja je najslabše tekmovalno obdobje po sezoni 2002/03, saj so sinoči potegnili kratko v še osmem zaporednem dvoboju v ligi NBA. Pred domačimi navijači so morali namreč premoč priznati še Philadelphii (102:114), predvsem po zaslugi katastrofalne druge četrtine, ki so jo gostje dobili s kar 44:26.

»Pokazali smo določene znake tega, kar nam želi trener vcepiti v glavo,« je pojasnil Thaddeus Young, s 17 točkami drugi najučinkovitejši igralec Philadelphie (dodal je še deset skokov in dve podaji), še bolj pri metu je bil Evan Turner s 23 točkami, petimi skoki in šestimi podajami. Njuno moštvo je vpisalo šele deseto zmago v sezoni ob kar 21 porazih, Denver ima kljub obupnem zadnjemu nizu še vedno boljši izkupiček (14:17).

Pri poražencih so se vsi igralci iz udarne peterke lahko pohvalili z dvomestnim številom doseženih točk, izstopala pa sta J. J. Hickson z 19 točkami in 11 skoki ter Wilson Chandler s 16 točkami (od tega štirimi trojkami), medtem ko se je Ty Lawson izkazal z enajstimi podajami. »Dotaknili smo se dna, saj izgubljamo proti razmeroma slabim tekmecem,« je prepričan Hickson.