NBA: Detroit dobil divizijski obračun z Milwaukeejem

Košarkarji Detroita so na obračunu centralne divizije premagali Milwaukee Buckse (105:100).

10. februar 2013 08.33
Pistons Bucks Basketball

Milwaukee - V severnoameriški ligi NBA je ponoči potekalo pet obračunov, med njimi tudi obračun članov centralne divizije Milwaukeeja in Detroita, ki ga je s 105:100 dobil slednji.

Prvi del tekme je bil v znamenju gostov, ki so na začetku druge četrtine vodili s trinajstimi točkami razlike (35:22), nato pa se je položaj ekip zamenjal, saj so košarkarji Milwaukeeja z učinkovito igro sredi tretje četrtine izid obrnili sebi v prid (72:62). A tudi domačini niso zadržali priborjene prednosti, tako da so gledalci v odločilni četrtini videli izenačeno igro (87:87, 91:91, 98:98), ki je več sreče prinesla gostom. Pri teh je Charlie Villanueva 9,7 sekunde pred koncem zadel ključno trojko za 103:100, na drugi strani pa je Brandon Jennings s prehitrim in neizdelanim metom zapravil možnosti za izenačenje.

Prav Jennings je bil sicer s 26 točkami prvi strelec tekme, najučinkovitejši košarkar Detroita pa je bil Jose Calderon, ki je 23 točkam dodal še deset asistenc in pet skokov. Slovenec Beno Udrih je za Milwaukee igral skoraj 21 minut (20:25) in dosegel le dve točki, poleg tega pa vknjižil še tri asistence, dva skoka in ukradeno žogo.

Milwaukee je s 25 zmagami in 24 porazi na osmem mestu vzhodne konference, njegov divizijski rival Detroit je deseti (20:32).

Četrti zaporedni poraz Golden Statea

Za košarkarji Golden Statea je naporen teden, v katerem so v zadnjih petih dneh kar štirikrat gostovali in ponoči v Dallasu vknjižili še četrti zaporedni poraz (91:116). Domači so že po prvi četrtini vodili s 14 točkami razlike, na odmor pa odšli z neulovljivo prednostjo 62:36, ki so jo brez večjih težav zadržali vse do konca.

Prvi strelec tekme je bil član Dallasa Shawn Marion, ki je poleg 26 točk imel še 10 asistenc, pri gostih je bil najboljši Stephen Curry (18).

Na preostalih tekmah je Denver premagal Cleveland, Philadelphia je bila boljša od Charlottea, Sacramento pa je ugnal Utah (120:109).