NBA: Dragić blestel tudi ob zmagi nad Indiano, poškodba Udriha

V ligi NBA so košarkarji Miamija po podaljšku so s 101:93 premagali Indiano, Goran Dragić je vpisal 24 točk.

23. februar 2016 09.17
Š. Ro.
Š. Ro.

Miami - Košarkarji Miamija so v severnoameriški ligi NBA zabeležili novo zmago. Tokrat so pred domačimi gledalci po podaljšku premagali Indiano s 101:93. Ob odsotnosti Chrisa Bosha je znova blestel slovenski košarkar Goran Dragić, bil je prvi strelec Vročice in v 41 minutah dal 24 točk, zbral pa je še osem skokov in pet podaj. Ljubljančan ima na zadnjih petih tekmah povprečje 18,4 točke, 6,8 podaj in 5,2 skoka, že drugo tekmo zapored pa je postavil osebni rekord sezone s 24 točkami.

Slabše se je tekma končala za drugega Slovenca v Miamiju Bena Udriha, ki je v prvem polčasu obsedel na klopi s poškodovano desno nogo. Po šestih minutah na parketu je statistiko pustil prazno. Vročici je sicer sinoči šlo vse narobe: Luol Deng si je izpahnil prst, Dwyane Wade je bil slabo strelsko razpoložen in zgrešil prvih deset metov. Indiana je tako tekmo odprla z 11:0.

A le 38-odstotni metu iz igre ni ustavil Miamija, ob Dragiću je znova dobro igro prikazal nepogrešljivi Hassan Whiteside in tekmo končal z 19 točkami in 18 skoki. Wade je dodal 16 točk in Justise Winslow 15. Reševal jih je tudi dober skok, že na drugi tekmi zapored so jih zbrali 66. »Težak začetek smo imeli, a fantje so se borili do konca,« je deal trener Erik Spoelstra.

Za Indiano je Paul George dosegel 31 točk in 11 skokov, Myles Turner 16, slabo sta bila razpoložena Monta Ellis in George Hill ter zgrešila 22 od 24 metov. Indiana je tako zapravila prednost 14 točk, Miami pa je ob polčasu že vodil s 44:41.

To je bila že tretja zaporedna zmaga za Miami po premoru za All Star tekmo, na vseh pa je velik del k zmagi prispeval Dragić. Boshev povratek je za zdaj še vprašljiv, znova ima namreč težave s krvnim strdkom, zaradi katerega je predčasno končal že prejšnjo sezono. Miami sicer za zdaj še ni natančno pojasnil njegovega zdravstvenega stanja.

Miami bo v sredo gostil najboljšo ekipo lige Golden State Warriors, ki je znova dosegla zgodovinski mejnik. Z uspehom proti Atlanti je vknjižila 50. zmago v sezoni. To ji je uspelo v 55 nastopih, kar pomeni, da je izboljšala dosežek Chicago Bulls, ki so v sezoni 1995/96 za 50 zmag potrebovali eno tekmo več. Naslednji rekord, ki jim je še ostal, je končno število zmag v rednem delu - Bulls so jih v isti sezoni zabeležili 72.