NBA: Dragić blestel z 29 točkami, Miami vseeno izgubil

V ligi NBA sta se tokrat srečala Goran Dragić in Saša Vujačić. Moštvo New York Knicks je s 114:103 premagalo Miami Heat.

07. december 2016 09.54
NBA/
Š. Ro.
Š. Ro.

Miami - V severnoameriški košarkarski ligi je slovenski košarkar Goran Dragić z Miamijem gostil moštvo New York Knicks, katerega član je tudi Saša Vujačić. Slednji sicer ni stopil na igrišče, toliko večjo vlogo pa je pri gostiteljih imel Dragić, ki je bil z 29 točkami tudi prvi strelec moštva.

V 40 minutah na parketu je dodal še štiri skoke, sedem podaj in dve ukradeni žogi. Vseeno njegov izkupiček ni bil dovolj za zmago Miamija, ki je zaradi poškodb precej oslabljen nadaljeval slabo statistiko domačih tekem - 2:8. Hassan Whiteside je tekmo končal s 23 točkami in 14 skoki.

Moštvi sta bili v tretji četrtini izenačeni (68:68), a Kratkohlačniki so nato v naslednjih osmih minutah gostiteljem ušli s serijo 27:13. Pri gostih je blestel Carmelo Anthony, s 35 točkami je izenačil svoj najboljši izkupiček sezone. Kristaps Porzingis je dodal 14 točk in 12 skokov. New York je v tretji četrtini s poškodbo zapustil Derrick Rose.

»Sploh se ne spomnim, kdaj nas je nazadnje kdo tako premagal. Če že, smo odlično igrali obrambo, pa so nas na koncu pokopali odbiti koši. Takšen poraz, kot smo ga doživeli danes, pa je slab tudi za psiho ekipe,« je dejal trener domačih Erik Spoelstra.

Kratkohlačniki so prišli še do svoje devete zmage v zadnjih 13 nastopih in imajo prvič po sezoni 2012/13 več kot 50-odstotni izkupiček zmag in porazov. Pravi izziv pa jih čaka že danes ponoči po srednjeevropskem času, ko bodo doma gostili prvake lige NBA Cleveland Cavaliers na čelu z LeBronom Jamesom.

Detroit je doma gostil Chicago Bulls in zmagal s 102:91, slovenski košarkar Beno Udrih pa za Detroit ni zaigral.

Washington Wizards so v domači dvorani s 116:124 klonili proti košarkarjem Orlando Magic, Memphis Grizzlies so bili za četrto zmago v nizu s 96:91 boljši od Philadelphia 76ers, Utah Jazz pa so v olimpijskem Salt Lake Cityju s 112:105 ugnali Phoenix Suns. Zelo dobro gre košarkarjem San Antonio Spurs, ki so v gosteh pri Minnesota Timberwolves zmagali s 105:91, kar je bila njihova že 13. zaporedna zmaga na gostovanjih to sezono. San Antonio je do 13. zmage prišel brez veteranov Tonyja Parkerja, ki ima poškodovano koleno, in Manuja Ginobilija, ki je še drugo tekmo zapored obsedel na klopi. Kawhi Leonard ju je uspešno nadomestil in dosegel 31 točk.