NBA: Dragić četrtič zapored z več kot 20 točkami (VIDEO)

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić dokazuje, da bi si zaslužil mesto na tekmi vseh zvezd lige NBA.

02. februar 2014 06.52
Bobcats Suns Basketball
J. P., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so, na krilih vnovič izjemno razpoloženega slovenskega reprezentanta Gorana Dragića, vpisali novo zmago, peto zaporedno in že 29. v tej sezoni lige NBA. Čeprav so jih pred začetkom številni ocenili za eno najslabših moštev zahodne konference, so na dobri poti, da redni del sklenejo z (vsaj) 50 zmagami.

Sinoči so pred domačimi navijači na kolena s 105:95 spravili zasedbo Charlotta, ljubljanski organizator igre je bil s 25 točkami (prosti meti 4:5, za dve 9:12, trojke 1:2) v 27 minutah daleč najučinkovitejši mož na parketu, dodal je še pet skokov in štiri podaje. Na drugi strani je kar sedem igralcev prispevalo deset točk ali več, največ - 14 (od tega tri trojke) - jih je zmogel Anthony Tolliver.

Po treh četrtinah je dišalo po pravi katastrofi Charlotta, saj so Sonca vodila že s +27 (90:63). V zadnjem delu so sicer gostje pošteno omilili poraz, za popoln zasuk pa jim je zmanjkalo časa. Goran Dragić je še na četrti zaporedni tekmi dosegel najmanj 20 točk ob več kot polovično uspešnem metu iz igre, kar je dosežek, ki se je pri Phoenixu nazadnje posrečil legendarnemu Stevu Nashu pred petimi leti. Mnogi menijo, da bi si slovenski junak zato zaslužil mesto na tekmi zvezd lige NBA. »Verjetno res, sploh po zadnjih dosežkih. Razočaran sem bil, preplavila so me čustva, ko sem izvedel, da me bržčas ne bo na tej prestižni tekmi. Toda, po drugi strani, je končnica s Phoenixom bolj pomembna,« je poudaril Dragić.

Kratkohlačniki iz New Yorka niso imeli možnosti v domačem obračunu v Madison Square Gardnu z Miamijem (91:106), pri katerem je bil za trideseto zmago v sezoni najzaslužnejši LeBron James s 30 točkami. V vrstah poražencev, pri katerih po trenerjevi odločitvi kot edini ni stopil na parket Beno Udrih, je Carmelo Anthony prispeval 26 točk ob resda slabem metu iz igre (8:17).

IZIDI LIGE NBA

Phoenix Suns : Charlotte Bobcats 105:95 (Goran Dragić 25 točk, 5 skokov in 4 podaje v 27 minutah)
New York Knicks: Miami Heat 91:106 (Beno Udrih ni igral)
Washington Wizards : Oklahoma City Thunder 96:81
Indiana Pacers : Brooklyn Nets 97:96
Memphis Grizzlies : Milwaukee Bucks 99:90
Atlanta Hawks : Minnesota Timberwolves 120:113
Detroit Pistons : Philadelphia 76ers 112:96
Houston Rockets : Cleveland Cavaliers 106:92
New Orleans Pelicans : Chicago Bulls 88:79