NBA: Dragić in Bledsoe pokvarila Gayev prvenec

Phoenix Suns so doma premagali Sacramento s 116:107 in vknjižili četrto zaporedno zmago, Dragić je prispeval 29 točk, Bledsoe 28.

14. december 2013 08.41
Kings Suns Basketball

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so v noči na soboto gostili Sacramento in ga premagali s 116:107, kar je za »Sonca« četrta zaporedna zmaga.

Tudi tokrat je bil pri domačih izjemno razpoložen slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je v 35 minutah vknjižil 29 točk (za dve 10/14, za tri 4/5, prosti meti 5/7), 4 skoke in 3 podaje, izkazal pa se je tudi njegov soigralec Eric Bledoe, ki je z 28 točkami dosegel rekord kariere.

Dragić in Bledsoe sta s svojima predstavama zasenčila Rudyja Gaya, ki je igral prvič po prestopu iz Toronta in dosegel 24 točk. V njegovem moštvu je bil sicer najboljši strelec Isaiah Thomas z 29 točkami.

Phoenix je tekmo začel odločno in po manj kot štirih minutah vodil za deset (13:3), a se je Sacramento vrnil v igro in do polčasa izid obrnil v svojo korist (61:58). Domači so tekmo odločili z dobrim začetkom drugega polčasa, v katerem so z delnim izidom 19:4 povedli za dvanajst (77:65) in »Kraljem« zadali petnajsti poraz v sezoni.

»Goran in Eric si zaupata in počasi jima postaja jasno, kaj lahko dosežeta s skupnimi močmi,« je svoja varovanca pohvalil trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Njegovo moštvo je s 13 zmagami in 9 porazi na šestem mestu zahodne konference, v kateri ima najboljši izkupiček Portland (19:4).

Boston po preobratu premagal New York

Boston Celtics so proti New Yorku izničili 16 točk zaostanka in na domačem parketu zmagali z 90:86. Pri gostih je največ točk dosegel Carmelo Anthony (26), pri domačih pa Courtney Lee (18). Beno Udrih je pri New Yorku igral devet minut in dosegel 2 točki (za dve 1/3, trojke 0/1) ter ujel eno odbito žogo.

New York je s 6 zmagami in 16 porazi zgolj na 14. mestu v vzhodni konferenci, Boston je četrti (11:14), vodi pa Indiana (20:3).