NBA: Dragić kljub 21 točkam ni uspel ugnati Udriha

V obračunu moštev slovenskih košarkarjev Bena Udriha in Gorana Dragića je Milwaukee s 108:99 premagal Phoenix.

09. januar 2013 09.22
APTOPIX Suns Bucks Basketball
Š. Ro., Delo.si
Milwaukee - V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta se srečali ekipi slovenskih reprezentantov Bena Udriha in Gorana Dragića. Uspešnejši je bil Udrih oziroma njegov Milwaukee, ki je na domačem parketu premagal Phoenix s 108:99.

V medsebojnem obračunu slovenskih igralcev pa je bil uspešnejši 26-letni Ljubljančan. Dragić je kot prvi strelec Phoenixa dosegel 21 točk, medtem ko jih Udrih ob odličnem metu iz ige (5:6) zbral 10.

Za Milwaukee je to prva zmaga po štirih porazih in hkrati prva pod vodstvom novega trenerja Jima Boylana, dosedanjega pomočnika odslovljenega stratega Scotta Skilesa.

Za Milwaukee je Brandon Jennings dosegel 29 točk in 9 podaj. Monta Ellis je dosegel 13 točk, novinec John Henson pa 12 in 11 podaj. Pri Phoenixu je DRagiću sledil Marcon Gortat s 16 točkami in 14 skoki.

»Brandon je bil danes odličen. Vse je imel pod nadzorom, bil je agresiven in hkrati iskal soigralce. Bil je tam in igral, preprosto,« ga je po tekmi pohvalil Boylan.

Na drugi strani se kriza Phoenixa poglablja. Deset zaporednih porazov v gosteh ta klub, ki je le eno zmago oddaljen od 2000. v ligi NBA, ni doživel že 27 let. Zdaj ima devet porazov v zadnjih desetih tekmah, skupno pa 24, še enkrat več kot zmag.

»Ne moremo zdržati celo tekmo v istem ritmu. Igramo dobro večji del srečanja, nato pa pridejo črne minute in vse, kar smo si prej priborili, na hitro zapravimo. Tako poteka že praktično cela sezona in ni več veliko časa, da se izboljšamo,« je bil razočaran trener Phoenixa Alvin Gentry.

Nov poraz Lakersov

Nov poraz so vpisali tudi pri Los Angeles Lakers. Čeprav so 16-kratni prvaki lige NBA pred začetkom sezone veljali za glavne favorite za naslov, so izgubili že četrto tekmo v nizu in zdrsnili na 44-odstotni izkupiček (15-19). Tokrat so pred svojimi gledalci izgubili proti Houstonu s 112:125.

Za poraz je bilo še najbolj žal Kanadčanu Stevu Nashu, ki se ni mogel veseliti zgodovinskega dosežka, saj se je z novimi desetimi podajami pridružil elitnemu klubu najboljših podajalcev lige. Prešel je namreč mejo 10.000 podaj v ligi NBA, kar je doslej uspelo le štirim igralcem - Johnu Stocktonu (15.806), Jasonu Kiddu (11.969), Marku Jacksonu (10.334), Magicu Johnsonu (10.141). »To je brez dvoma lep dosežek, vendar bi se raje veselil zmag,« je dodal Nash.

Lakers so sicer nastopili brez poškodovanih Dwighta Howarda in Paua Gasola, tako da sta glavno breme v napadu nosila Metta World Peace (24 točk) in Kobe Bryant (20). Pri Houstonu je James Harden z 31 točkami že trinajsto tekmo v nizu presegel mejo 25 doseženih točk.