NBA: Dragić korak od trojnega dvojčka, Miami prekratek

Od Vročice so bili z 99:92 boljši košarkarji Portlanda, Goran Dragić je prispeval 18 točk, 9 skokov in 8 podaj.

04. december 2016 08.20
Heat Trail Blazers Basketball

Portland - Košarkarji Miamija so v minulih dneh vpisali dve zaporedni zmagi na gostovanjih v ligi NBA, sinoči pa jim tretjič zapovrstjo vendarle ni šlo. Portland je bil namreč pred 19.393 navijači v domači dvorani Moda Center boljši z 99:92, poražencem pa ni pomagal niti učinek vnovič razigranega Gorana Dragića, ki je v 35 minutah na parketu prispeval 18 točk (prosti meti 2:2, za dve 8:18, trojke 0:1), ni pa veliko zmanjkalo niti do trojnega dvojčka, saj je dodal še devet skokov in osem asistenc, pa tudi dve ukradeni žogi. Ljubljančan je v zadnjem obdobju zares vroč(ičen), saj je v minulih štirih obračunih vknjižil 88 točk in 38 podaj.

Miami je zdaj pri sedmih zmagah in trinajstih porazih, Portland ima v žepu dve zmagi več. Sinoči sprva ni kazalo na takšen končni razplet, saj je Vročica bolje začela in se že v uvodni četrtini dokopala do udobnih dvanajstih točk naskoka, ki je skopnel še pred glavnim odmorom. Ko je namreč Portland prešel v vodstvo s 36:35, niti igre za nekaj časa ni več izpustil iz rok, nakar so gostje v tretjem delu z delnim izidom 11:0 še enkrat pokazali zobe in bili zraven vse do končnice obračuna, v katero so vstopili z malenkostno prednostjo (92:90). No, odtlej pa debeli dve minuti niso več začeli, medtem ko so gostitelji nanizali devet točk zapovrstjo in tehtnico dokončno nagnili na svojo stran.

V zmagovalni zasedbi je bil z 19 točkami najučinkovitejši Damian Lillard, medtem ko je Allen Crabbe prispeval kar štiri trojke (iz šestih poskusov) in 16 točk. Pri poražencih, ki jih nov izziv, domač obračun s Kratkohlačniki iz New Yorka (Dragić se bo torej v slovenskem dvoboju udaril s Sašo Vujačičem), čaka v noči na sredo, je močno izstopal center Hassan Whiteside z 28 točkami (met iz igre 12:16), dvojni dvojček je dopolnil s kar 16 skoki, zmogel pa tudi pet blokad.

IZIDI LIGE NBA

Portland Trail Blazers : Miami Heat 99:92 (Goran Dragić 18 točk, 9 skokov, 8 podaj in 2 ukradeni žogi v 35 minutah)

Milwaukee Bucks : Brooklyn Nets 112:103
Charlotte Hornets : Minnesota Timberwolves 120:125 - po podaljšku
Philadelphia 76ers : Boston Celtics 106:107
Toronto Raptors : Atlanta Hawks 128:84
Memphis Grizzlies : Los Angeles Lakers 103:100
Dallas Mavericks : Chicago Bulls 107:82
Utah Jazz : Denver Nuggets 105:98
Golden State Warriors : Phoenix Suns