NBA: Dragić ob vrnitvi pomagal prekiniti niz porazov (VIDEO)

Phoenix Suns so v gosteh premagali Charlotte, Goran Dragić je vknjižil 20 točk in 8 podaj.

18. december 2014 08.43
Suns Hornets Basketball

Charlotte - Košarkarji Phoenixa so v noči na četrtek gostovali v Charlottu in prekinili niz šestih zaporednih porazov, končni rezultat je bil 111:106 (vrhunci v zgornjem videu).

Pomembno vlogo pri zmagi je imel slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je zaradi bolečin v hrbtu izpustil zadnji tekmi, tokrat pa je vknjižil 20 točk (za dve 7-11, trojke 1-6, prosti meti 3-3), 8 podaj in 3 skoke. V njegovem moštvu je več točk dosegel le Isaiah Thomas (23), medtem ko je bil pri domačih najbolj razigran Al Jefferson (28).

Prav slednji je odlično začel tekmo in v prvih dvanajstih minutah dosegel kar 18 točk, Charlotte pa je pod njegovim vodstvom dobil četrtino z 31:27. Gostitelji so v prvem polčasu nadzorovali potek igre in vodili tudi s 17 točkami razlike (50:33), vendar pa se je Phoenix do glavnega odmora približal na sedem (54:61).

Sonca so bila v ozadju tudi pred zadnjo četrtino (83:87), v kateri pa so pripravila preobrat. Domači so šest minut pred koncem še vodili s 102:98, nato pa je Phoenix rezultat obrnil v svojo korist z delnim izidom 9:2 (107:104). Charlotte je imel pri izidu 106:109 dve priložnosti za izenačenje, vendar je P. J. Tucker blokiral met Kembe Walkerja, nato pa je Gary Neal zgrešil met za tri točke.

Memphis po treh podaljških premagal San Antonio

Ponoči je bil uspešen tudi drugi slovenski košarkar Beno Udrih, ki je z Memphisom po kar treh podaljških premagal San Antonio s 117:116.

Memphis je v prvem polčasu vodil že za 23 točk, vendar se je San Antonio vrnil in 2,5 sekunde pred koncem povedel z 92:89, gostom pa je s posrečeno trojko podaljšek zagotovil Marc Gasol. Gostje so si zmago priborili šele v tretjem podaljšku, ki so ga dobili s 6:5 in San Antoniu prizadejali deveti poraz v sezoni.

Pri Memphisu je bil prvi strelec Marc Gasol s 26 točkami, Udrih pa je zgrešil vseh sedem metov iz igre (za dve 0-4, za tri -3) in tekmo končal s šestimi podajami.

Pri San Antoniu sta bila najučinkovitejša Danny Green s 25 točkami in Tim Duncan s 23 točkami.

Izidi lige NBA

Charlotte Hornets - Phoenix Suns 106:111

(Goran Dragić 20 točk, 8 podaj in 3 skoki v 37:07, Zorana Dragića (oba Phoenix) ni bilo v kadru)

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 116:117 (po 3 podaljških)

(Beno Udrih 6 podaj v 16:24 za Memphis)

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 98:127

Boston Celtics - Orlando Magic 109:92

Detroit Pistons - Dallas Mavericks 106:117

Miami Heat - Utah Jazz 87:105

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 105:89

Portland Trail Blazers - Milwaukee Bucks 104:97