NBA: Dragić pomagal zrušiti nekdanjega delodajalca (VIDEO)

Košarkarji Miamija so bili s 112:97 prepričljivo boljši od Phoenixa, Goran Dragić je prispeval 16 točk.

22. marec 2017 08.02
Suns Heat Basketball

Miami - Košarkarji Miamija so se v ligi NBA veselili nove pomembne zmage, a dobri dve minuti pred koncem tekme za ostali brez zvezdniškega centra Hassana Whitesida, ki je moral s poškodovano (tudi nekoliko krvavo) desno roko predčasno s parketa. Dotlej je naštel 23 točk in 14 skokov. Vseeno je bila Vročica pred 19.600 gledalci v domači American Airlines Areni s 112:97 prepričljivo boljša od Phoenixa, ki s petim zaporednim porazom ostaja drugo najmanj prepričljivo moštvo zahoda.

Sonca so obračun bolje začela in vodila do sredine druge četrtine, izid je bil nazadnje izenačen pri 36:36, nato pa so domači z osmimi zaporednimi točkami tehtnico nagnili na svojo stran. Ko se jim je nato posrečil še delni rezultat 11:0, je bilo dvomov o zmagovalcu konec. Razlika je le še naraščala, Phoenix si je nov mrk privoščil v tretjem delu, ko je tekmecu dopustil novih 15 točk zapovrstjo, Miami je bil že 22 točk spredaj. V končnici obračuna so gostitelji pri 112:88 popustili, Sonca pa so z delnim izidom 9:0 poraz vendarle nekoliko ublažila.

V zmagovalnem moštvu je slovenski as Goran Dragić proti nekdanjemu delodajalcu na parketu prebil 28 minut in prispeval 16 točk (prosti meti 2:3, za dve 4:10, trojke 2:5), štiri skoke, dve asistenci, dve ukradeni žogi in si privoščil tri izgubljene žoge. Vročica se je tako dokopala do 35. zmage v sezoni in se učvrstila na osmem mestu vzhoda, pred devetouvrščenim Detroitom Bena Udriha, ki je sinoči nenadejano premoč priznal najslabšemu moštvu lige Brooklynu, ima zdaj zmago prednosti.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Phoenix Suns 112:97 (Goran Dragić 16 točk, 4 skoki, 2 podaji, 2 ukradeni in 3 izgubljene žoge v 28 minutah)

Brooklyn Nets : Detroit Pistons 98:96 (Beno Udrih ni igral)

Toronto Raptors : Chicago Bulls 122:120 - po podaljšku
New Orleans Pelicans : Memphis Grizzlies 95:82
Dallas Mavericks : Golden State Warriors 87:112
Minnesota Timberwolves : San Antonio Spurs 93:100
Portland Trail Blazers : Milwaukee Bucks 90:93
Los Angeles Lakers : Los Angeles Clippers 109:133