NBA: Dragić pri zmagi nad Phoenixom popravil osebni rekord sezone

Miami je bil s 108:92 boljši od Phoenixa, Dragić se je izkazal s 25 točkami. Golden State dosegel 44. zaporedno domačo zmago.

04. marec 2016 07.13
04. marec 2016 07.34
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Miami - Košarkarji Miamija so na domačem igrišču premagali Phoenix s 108:92 in dosegli tretjo zaporedno zmago (vrhunci v spodnjem videu).

Pri Miamiju je imel vidno vlogo Goran Dragić, ki je s 25 točkami postavil osebni rekord sezone (za dve 7-12, trojke 3-6, prosti meti 2-4), v svojo statistiko pa je vpisal še 7 skokov in 4 podaje.

»Vedno se hočeš izkazati proti nekdanjemu klubu, v mojem primeru to velja tako za Phoenix kot tudi za Houston. To je bila nevarna tekma, saj smo dobili zadnji tekmi, v preteklosti pa v podobnem primeru že izgubili proti moštvom, ki nimajo pozitivnega izkupička. Tokrat je bilo drugače, saj smo bili pripravljeni od prve sekunde,« je zmago komentiral Dragić.

Med njegovimi soigralci je več točk dosegel le Dwyane Wade (27), pri Phoenixu pa je izstopal novinec Devin Booker s 34 točkami.

Gostitelji so vodili vso tekmo. V prvi četrtini so si priigrali osem točk prednosti (29:21) in nato po manj kot treh minutah druge že vodili za petnajst (39:24). Vročica se tu ni ustavila in je sredi četrtine vodila za 21 (50:29), ob glavnem odmoru pa so imeli 14 točk naskoka (57:34).

Miami je v tretji četrtini mirno nadzoroval potek tekme in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodil s 84:68. Phoenix se navkljub visokemu zaostanku ni predal in po zaslugi Devina Bookerja, ki je v zadnji četrtini dosegel 15 izmed svojih 34 točk, grozil vse do konca, vendar pa je bila prednost domačinov previsoka.

Miami je z izkupičkom 35 zmag in 26 porazov na četrtem mestu vzhodne konference, pred njim so Boston (37-25), Toronto (40-19) in Cleveland (42-17).

Phoenix je s 15 zmagami in 46 porazi na štirinajstem mestu zahodne konference, slabši izkupiček imajo le Los Angeles Lakers (12-50).

Golden State izenačil rekord Chicaga

Najboljša ekipa lige, Golden State Warriors, je na domačem igrišču premagala Oklahomo s 121:106. Za Bojevnike je to že 44. zaporedna domača zmaga, s katero so izenačili rekord Chicaga (30. marec 1995 - 4. april 1996).

Pri Golden Stateu je bil najboljši strelec Stephen Curry s 33 točkami, Klay Thompson jih je dodal 21. Pri Oklahomi je bil najbolj razpoložen Kevin Durant z 32 točkami, Russell Westbrook je prispeval 22 točk.

Warriors so s 55 zmagami in 5 porazi na prvem mestu zahodne konference in že uvrščeni v končnico, drugi je San Antonio (52-9) in tretja Oklahoma (42-20).