NBA: Dragić prispeval 19 točk k pomembni zmagi Sonc

Košarkarji Phoenixa so se z zmago na gostovanju v Torontu približali končnici, Goran Dragić je v 33 minutah dosegel 19 točk.

17. marec 2014 08.47
Suns Raptors Basketball
J. P., Delo.si

Toronto − Košarkarji Phoenixa so se z gostovanja v Torontu vrnili s pomembno zmago (121:113), že 38. v tej sezoni lige NBA. Izgubili niso niti ene četrtine, resda pa se niti za trenutek niso mogli izdatneje oddaliti. Na nasprotnih straneh sta si stala igralca, ki sta si v sezoni 2011/12 delila garderobo v majici Houstona: Goran Dragić in Kyle Lowry. Tokrat je bil učinkovitejši 27-letni Američan v domačem dresu, saj je zmogel kar 28 točk (dodal pa še 13 asistenc in pet skokov), enako kot pri Soncih Gerald Green (pet trojk), ki je po vrnitvi zaradi poškodbe dolgo odsotnega Erica Bledsoeja izgubil mesto v prvi peterki.

Dragić se je v 33 minutah ustavil pri 19 točkah (prosti meti 5:6, za dve 4:7, trojke 2:4), prispeval pa še en skok in štiri podaje. Da je bil Phoenix povsem dominanten v skoku (razmerje kar 45:26), je bil najzaslužnejši Markieff Morris, ki je bil v tem pogledu uspešen kar štirinajstkrat. »Sploh zdaj, ko nas vsaka zmaga približa končnici, je za nas izjemno pomembno, da smo vsi igralci v kadru zdravi in trenerju na razpolago,« je poudaril 27-letni Ljubljančan. Sonca zgolj za zmago zaostajajo za osmouvrščeno zasedbo zahoda Memphisom, pri katerem si kruh služi Beno Udrih. Še zanimivost: klop Phoenixa je ugnala klop Toronta s kar 59:11!

IZIDI LIGE NBA

Toronto Raptors : Phoenix Suns 113:121 (Goran Dragić 19 točk, 4 podaje in 1 skok v 33 minutah)
Milwaukee Bucks : Charlotte Bobcats 92:101
Miami Heat : Houston Rockets 113:104
New Orleans Pelicans : Boston Celtics 121:120 (podaljšek)
San Antonio Spurs : Utah Jazz 122:104
Oklahoma City Thunder : Dallas Mavericks 86:109
Minnesota Timberwolves : Sacramento Kings 104:102
Portland Trail Blazers : Golden State Warriors 112:113
Los Angeles Clippers : Cleveland Cavaliers 102:80