NBA: Dragić spet umiril roko in dosegel 28 točk (VIDEO)

Košarkarji Miamija so morali na gostovanju priznati premoč vodilne ekipe vzhodne konference Toronta (112:115).

14. februar 2018 08.42
Heat Raptors Basketball

Toronto - Potem ko v prejšnjem kolu ob domači zmagi Miamija nad Milwaukeejem (91:85) ni blestel, saj je prispeval le šest točk ob slabem metu iz igre 1:11, se je zlati slovenski košarkarski as Goran Dragić sinoči vnovič izkazal v vsej svoji veličini. Resda je njegova Vročica ostala praznih rok na gostovanju pri vodilnem moštvu vzhodne konference Torontu, ki je bilo pred 19.800 gledalci v dvorani Air Canada Centre za las boljše s 115:112, a je bil 31-letni Ljubljančan najučinkovitejši med vsemi možmi na parketu.

Prispeval je namreč kar 28 točk (prosti meti 5:6, za dve 7:14, trojke 3:5), dodal še štiri asistence, dva skoka in eno ukradeno žogo, si je pa v 31 minutah privoščil tudi tri napake. S tem je bil tudi za točko boljši od tekmečevega ostrostrelca DeMarja DeRozana, v zmagovalni vrsti je bil z 22 točkami, od tega štirimi trojkami, in osmimi podajami razigran še Kyle Lowry. Sinoči doseženih 28 točk je četrti najboljši Dragićev izkupiček v sezoni, v zadnjih dveh tednih je bil še dvakrat učinkovitejši (30 oziroma 33 točk).

Gostitelji skoraj zapravili +17

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem sta se zasedbi izmenjevali v vodstvu, so v tretji četrtini, v kateri so dosegli kar 41 točk, na parketu popolnoma zagospodarili gostitelji in z delnim izidom 21:4 na zadnji odmor odnesli zelo udobnih 17 točk naskoka. Kar pa jih je uspavalo do te mere, da so Miamiju dovolili vrnitev v igro. S trinajstimi zaporednimi točkami je bil le še tri točke zadaj (109:112), v končnici pa je zasedba Toronta vendarle toliko strnila vrste, da je zadržala vsaj drobcen delež prednosti in se veselila šeste zaporedne zmage.

Za Vročico je bil to že šesti poraz v zadnjih sedmih dvobojih, s čimer se je znašla v nevarnih vodah za (ne)uvrstitev v izločilne boje lige. Trenutno namreč drži ravno mejno osmo mesto na razpredelnici vzhodne konference, a ima le enega resnega tekmeca. Devetouvrščeni Detroit s tekmo manj zaostaja za tri zmage. Zdaj varovance trenerja Erika Spoelstre nov izziv čaka že v noči na jutri, ko bodo gostovali pri sosedi na lestvici Philadelphii, ki je v odličnem ritmu, saj je zmagala v zadnjih štirih obračunih.

Goran Dragić je februarja že trikrat prispeval 28 točk ali več. Foto: Nick Turchiaro/Reuters.

IZIDI LIGE NBA

Toronto Raptors : Miami Heat 115:112 (Goran Dragić 28 točk, 4 asistence, 2 skoka, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge v 31 minutah)

Milwaukee Bucks : Atlanta Hawks 97:92
Minnesota Timberwolves : Houston Rockets 108:126
Oklahoma City Thunder : Cleveland Cavaliers 112:120
Dallas Mavericks : Sacramento Kings 109:114
Denver Nuggets : San Antonio Spurs 117:109