NBA: Dragić uspešen proti Sacramentu, Udrih klonil v Torontu

Oba slovenska košarkarja v ligi NBA, Goran Dragić in Beno Udrih sta ponoči nastopila na prijateljski tekmi.

23. oktober 2012 10.18

Phoenix, Toronto - Slovenska košarkarja Goran Dragić in Beno Udrih sta sinoči nastopila na pripravljalni tekmi v Phoenixu oziroma Torontu, igrišče pa sta zapustila z različnimi občutki, saj je bil uspešen le Dragić.

Ta je s svojim Phoenixom gostil Sacramento Kingse in zmagal s 103:88, pri čemer je v 29 minutah in 40 sekundah dosegel devet točk in vknjižil še šest asistenc. Domači so po prvi četrtini zaostajali za štiri točke (21:25), nato pa prikazali boljšo igro in dobili nadaljne tri, tako da so na koncu prepričljivo slavili. Pri Phoenixu se je najbolj izkazal Jared Dudley s 25 točkami, pri Sacramentu pa jih je Thomas Robinson dosegel 17.

Beno Udrih, ki nastopa za Milwaukee Bucks, je proti Toronto Raptorsom na igrišču preživel 19 minut in 48 sekund, v tem času pa dosegel le dve točki in šest asistenc. Domači košarkarji so tekmo odločili v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 12 točkami prednosti (30:18) in razveselili svoje gledalce v dvorani Air Canada Center. Pri Torontu je bil pri doseganju točk najboljši DeMar DeRozan (21), pri Milwaukeeju pa je ta vloga pripadla Monti Ellisu (26).

Na preostalih dvobojih je Philadelphia premagala New York, Dallas je bil boljši od New Orleansa, uspešna sta bila tudi Portland in moštvo Los Angeles Clippers, ki je doma ugnalo Golden State Warriorse.