NBA: Vročica ustavila LeBrona, poraz Bojevnikov in Curryjevih 14 točk (VIDEO)

V ligi NBA so košarkarji Miamija s 122:101 premagali Cleveland. Goran Dragić je dosegel 18 točk in 11 podaj.

20. marec 2016 08.36

Miami - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je moštvo Miami Heat na domačem parketu s 122:101 premagalo Cleveland Cavaliers. Eden najbolj zaslužnih za zmago je bil Goran Dragić, ki je v 29 minutah pod obročema vpisal dvojnega dvojčka z 18 točkami in 11 podajami, ob metu za dve točki 7-12, temu izkupičku je dodal še štiri skoke ter popoln izkupiček v prostih metih 4-4.

Najboljši strelec Vriočice je bil s 24 točkami Dwyane Wade, ki je hkrati postal 41. igralec v zgodovini lige NBA z doseženim mejnikom 20.000 osvojenih točk. Rezervist Josh Richardson je vpisal 19 točk, Joe Johnson jih je dodal 18, dober je bil tudi Hassan Whiteside s 16 točkami in 13 ujetimi odbitimi žogami.

Cleveland si je sicer kot edini na Vzhodu že zagotovil vstopnico za končnico, zvezdnik LeBron James pa je proti nekdanjemu moštvu vpisal 26 točk, a je finalnih 15 minut presedel na klopi, Richard Jefferson pa jih je dodal 20.

Miami (40-29) se je v boju za tretje mesto v razvrstitvi Vzhoda lige NBA za eno zmago, ob enemu porazu manj, odlepil od Bostona in Charlotte, za tretjo Atlanto (41-29) pa zaostaja le še eno zmago.

V začetni peterki moštva New York Knicks je bil sinoči Saša Vujačić, v 13 minutah na parketu je vpisal tri skoke in podajo ter zgrešil en met za dve točki. Kratkohlačnike so z 99:89 premagali Čarovniki iz Washingtona.

Poraz Bojevnikov

V derbiju najboljših dveh ekip lige NBA je San Antonio premagal Golden State z 87:79. Spurs so niz brez poraza na domačem parketu podaljšali na 44. zaporednih domačih zmag. Bojevnikom so vsilili svoj način igre, branilci naslova pa so tako tekmo končali z najslabšim izkupičkom točk v sezoni. Prvi zvezdnik Stephen Curry je vpisal zanj zelo skromnih 14 točk in je bil še vedno drugi strelec gostov, ob metu iz igre 4-18, zgrešil je tudi kar 11 trojk (1-12). Klay Thompson je vpisal le eno točko več od kolega, ob metu za dve točki 7-20 ter zgrešenih šestih trojkah (1-7). Pri domačem moštvu sta LaMarcus Aldridge (26 točk, 13 skokov) in Kawhi Leonard (18 točk, 14 skokov) vpisala vsak dvojnega dvojčka.