NBA: Dragić z novo blestečo predstavo ohranil Sonca v igri (VIDEO)

V ligi NBA se nadaljuje napet boj za uvrstitev v končnico. Phoenixu po zmagi nad New Orleansom s 94:88 kaže dobro.

10. april 2014 08.02
NBA/
Š. Ro., Delo.si

New Orleans - Slovenski košarkar Goran Dragić s soigralci pri Phoenixu nadaljuje misijo uvrstitve v končnici. Še korak dlje v zaključni del lige NBA so Sonca naredila sinoči z zmago proti moštvu New Orleans Pelicans s 94:88.

Med najzaslužnejšimi za zmago je bil znova tudi Dragić in tokrat v statistiko vpisal 20 točk in devet podaj, dodal še tri blokade, tri skoke, ukradeno žogo ob le dveh izgubljenih žogah. Dragić je bil dvakrat natančen izza črte, zadel pa je tudi dve trojke (2:3). Točko več od Dragića je zbral Gerald Green, Eric Bledsoe je dodal 16 točk in šest skokov, P.J. Tucker pa 15 točk in devet skokov.

»To ni bila naša najboljša predstava, to je bilo očitno. Nismo igrali najbolje, a pomembno je, da nam je na koncu uspelo zmagati in tega smo zares veseli,« je po tekmi povedal Ljubljančan, ki je bil eden ključnih mož Sonc v zadnji četrtini. Pelikani so prešli v vodstvo, Dragić pa je izenačil na 87:87 dve minuti pred koncem.

Slovenski košarkar je pohvalil soigralca Bledsoa, ki mu je podal za izenačenje in prispeval še nekaj pomembnih potez za zmago. »Takšne igre odločajo o zmagovalcu. Bil je zbran v najbolj odločilnih trenutkih, ko je odvzel žogo ter smo nato lahko zadeli,« je dejal Dragić po še četrti zmagi Phoenixa v medsebojnih obračunih z New Orleansom.

Phoenix s tretjo zmago zapored ostaja na osmem mestu zahodne konference, ki še vodi v končnico prvenstva. Za zdaj imajo Sonca (47 zmag, 31 poraz) zmago več in poraz manj od neposrednega tekmeca Memphisa, ki je sicer tokrat vpisal pomembno domačo zmago proti dvakratnim branilcem naslova moštvu Miami Heat s 107:102. Beno Udrih je znova ostal na klopi. Miami je izgubil kljub 37 točkam LeBrona Jamesa.