NBA: Dragić zadovoljen po novem preobratu Phoenixa

Košarkarji Miamija so v ponovitvi lanskega finala premagali San Antonio s 113:101. Phoenix zmagal v Clevelandu.

26. januar 2014 21.12
26. januar 2014 21.37
SPO-BKO-BKN-SAN-ANTONIO-SPURS-V-MIAMI-HEAT
M. Ž., Š. Ro., Delo.si

Miami - V severnoameriški ligi NBA je bila na sporedu tekma med Miamijem in San Antoniem, ki sta se srečala prvič po lanskem finalu. Tudi tokrat je bila boljša Vročica, ki je zmagala s 113:101.

Pri Miamiju je bil najboljši strelec Chris Bosh s 24 točkami, LeBron James je dodal 18 točk, 7 skokov in 6 podaj. Pri branilcih naslova se je po štirih tekmah odsotnosti vrnil Dwyane Wade, ki ima težave s koleni, v dobrih 23 minutah je vknjižil 8 točk in 5 podaj. Pri San Antoniu je bil najučinkovitejši Tim Duncan s 23 točkami.

Gostujoči košarkarji so se v prvem polčasu dobro upirali branilcem naslova. Ti so tekmo otvorili z osmimi zaporednimi točkami, vendar je San Antonio v dobri minuti prednost zmanjšal le na dve (8:10), četrtino pa sklenil z zaostankom 28:34.

Tudi druga četrtina je bila izenačena, pri čemer so imeli domači nekoliko več od igre in so po polovici vodili z osmimi točkami razlike (58:50). Miami je tekmo odločil v tretji četrtini, ki jo je dobil z izidom 33:21, prednost dvajsetih točk pa je zadostovala za miren zaključek in 32. zmago v sezoni.

Dragić s polno statistiko v Clevelandu

Slovenski košarkar Goran Dragić je z ekipo Phoenix Suns dosegel 25. zmago sezone, s katero je na sedmem mestu zahodne konference. Sonca so tokrat v gosteh premagala Cleveland z 99:90.

Dragić je v 36 minutah dosegel 15 točk, sedem podaj, pet skokov in imel ukradeno žogo. Najboljši strelec Phoenixa je bil Markieff Morris, ki je s klopi vpisal 27 točk in 15 skokov. Pri Clevelandu je Kyrie Irving dosegel 24 točk in devet podaj.

Phoenix je kot že tolikokrat v tej sezoni znova uprizoril veliko vrnitev. Ob polčasu je zaostajal že za 18 toč, nato pa blestel v tretji četrti, ko je nasprotniku dovolil le šest točk. Tako je nadoknadil zaostanek in prišel do ključne prednosti za zmago.

»To je bilo izjemno, zadržali smo jih le pri šestih točkah,« je bil po tekmi zadovoljen Dragić.» V prvem polčasu so nas osmešili. Vsi smo se tega zavedali. Dejali smo si, da če že izgubimo, potem se vsaj potrudimo in zaigramo borbeno v drugem delu,« je po tekmi dejal Morris, ki se mu je skupaj s soigralci izšlo po željah.

Na drugi strani pa je bil nad igro Clevelanda močno razočaran trener Mike Brown: »Fante bi lahko bilo sram, zaradi predstave v drugem polčasu. To je bilo zelo težko gledati.« Tako nizkega izkupička v eni četrtini Kavalirji niso vpisali od leta 2004, na tekmi proti Detroitu.

Udrih brez priložnosti ob zmagi New Yorka

New York Knicks so gostili Los Angeles Lakers in jim prizadejali četrti zaporedni poraz (110:103).

Pri Kratkohlačnikih je bil najbolj razpoložen Carmelo Anthony s 35 točkami, v veliko pomoč pa so mu bili Raymond Felton (20), Tim Hardaway Jr. (18) in J.R. Smith (16). Pri gostih je največ točk dosegel Jodie Meeks (24)

Slovenski košarkar Beno Udrih pri New Yorku ni dobil priložnosti.