NBA: Dragićeva izključitev podžgala Miami

Goran Dragić je v tretji četrtini prejel drugo tehnično napako, zato je bil prvič v karieri izključen. Miami vseeno ugnal Portland.

20. december 2015 20.10
20. december 2015 21.12
SPO-BKO-BKN-TORONTO-RAPTORS-V-MIAMI-HEAT
G. L., M. Ž.

Miami - Današnji večer oziroma popoldne po ameriškem času si bo slovenski reprezentant Goran Dragić zapomnil po tem, da je doživel svojo prvo izključitev v ligi NBA. Proti moštvu Portland Trail Blazzers je prejel dve tehnični napaki, kar avtomatično pomeni predčasen odhod pod prho. Miami je kljub odsotnosti Ljubljančana goste premagal s 116:109.

Dragića so sodniki dvakrat kaznovali v tretji četrtini, ko je v razmaku dobrih treh minut dvakrat protestiral ob dosojeni osebni napaki. Parket je moral zapustiti 1:37 minute pred koncem tretje četrtine, zato je nekoliko več priložnosti za igro tokrat dobil drugi Slovenec pri Vročici Beno Udrih. Oba organizatorja igre s svojim učinkom danes sicer nista posebej izstopala: Gogi je v 27 minutah igre dosegel 8 točk (za dve 4-9, trojke 0-1, a dodal še ravno toliko asistenc, Beno pa je v nekaj več kot 20 minutah prispeval 2 točki (za dve 0-2, za tri 0-1, prosti meti 2-2) in 2 podaji.

Gostje, ki so izgubili že enajsto tekmo na zadnjih dvanajstih gostovanjih pri ekipah iz vzhodne konference, so se tokrat izkazali kot zelo neugoden tekmec. Po izidu 43:43 so v drugi četrtini naredili delni izid 13:4 in do polčasa prinesli deset točk naskoka (62:52). Vročica je po vrnitvi na parket prednost hitro stopila in z delnim izidom 12:2 reuzultat poravnala na 64:64.

Ključni seriji točk, ki sta domačim nazadnje prinesli zmago, sta v zadnji četrtini dosegla Chris Bosh, ki je z devetimi zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo z 91:88, in Gerald Green, ki je ob rezultatu 97:95 nasul naslednjih osem točk in Miamiju priigral neulovljivo prednost.

Bosh je bil z 29 točkami tudi najboljši strelec domačih, 22 točk, 11 skokov in pet blokad je dodal Hasan Whiteside. Pri gostih je z 32 točkami in devetimi asistencami izstopal Damian Lillard.

Miami je dosegel svojo šestnajsto zmago sezone, s katero se je na drugem mestu vzhodne konference izenačil z Indiano. Vodilni Cleveland dve zmagi več, a tudi tri poraze manj od najbližjih tekmecev (7).

Cleveland uspešen ob Irvingovi vrnitvi

Košarkarji Clevelanda so na domačem igrišču brez težav odpravili Philadelpho s 108:86 in zabeležili osemnajsto zmago v sezoni.

Ena izmed osrednjih zgodb je bila vrnitev domačega organizatorja igre Kyrieja Irvinga, ki se je vrnil po več kot šestmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena. Irving, ki si je na prvi tekmi finala minule sezone z Golden Stateom huje poškodoval koleno, je svoji prvi tekmi sezone igral 17 minut ter vknjižil 12 točk in 4 podaje.

V njegovem moštvu sta bila najbolj razpoložena Lebron James s 23 točkami in Matthew Dellavedova z 20 točkami, pri Philadelphii pa Nerlens Noel s 15 točkami.

Rezultati lige NBA

Miami Heat - Portrland Trail Blazers 116:109

(G. Dragić 8 točk in 8 podaj v 27:08, B. Udrih 2 točki in 2 podaji v 20:15 za Miami)

Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 108:86

Brooklyn Nets - Minnesota Timberwolves 85:100

Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 95:101

Orlando Magic - Atlanta Hawks 100:103

Toronto Raptors - Sacramento Kings 94:104

Denver Nuggets - New Orleans Pelicans 125:130