NBA: Dragićeva Vročica pokleknila po podaljšku (VIDEO)

Košarkarji Miamija so na gostovanju priznali premoč Washingtonu (113:117), ki je zadel 14 trojk. 16 točk Dragića.

07. marec 2018 07.16
BASKETBALL-NBA-WAS-MIA/

Washington - Bolj ko se približuje končnica košarkarske lige NBA, težje spijo igralci Miamija, saj je zanje vsak poraz lahko že usoden. Sinoči so se, po dveh zaporednih zmagah, privoščili novega, že 31. v sezoni, s katerim so na razpredelnici vzhodne konference padli ravno na mejno osmo mesto, resda pa imajo pred prvim izzivalcem Detroitom (ob tekmi več) še udobno prednost petih zmag. Na gostovanju pred 16.582 gledalci v dvorani Capital One Arena so morali po podaljšku premoč priznati višje rangiranemu Washingtonu, ki je bil boljši s 117:113 in prekinil niz treh zaporednih porazov.

Wade izvlekel podaljšek

Razplet prvega polčasa ni nakazoval, da bodo zmagovalca odločili šele podaljški. Domači so hitro ušli s 7:0, nato pa prednost še pred prvim odmorom povišali že na izdatnih +18 (27:9). Šele to je Vročico prisililo, da se je prebudila iz začetnega dremeža in se z desetimi zaporednimi točkami vrnila v igro, v drugem delu izenačila na 39:39, nakar so na parketu vnovič zagospodarili gostitelji in na glavni odmor odnesli devet točk naskoka. Skoraj vso zalogo so zadržali do začetka četrte četrtine (88:80), ko pa je Miami še zadnjič napadel, celo ušel za dve točki in v končnici, po zaostanku s 100:105, izvlekel podaljšek. Dwyane Wade je slabih 23 sekund pred koncem rednega dela zadel iz igre in še dodaten prosti met.

Gostitelji 58-odstotno uspešni z razdalje

V dodatnem delu pa ni Washington tekmecu niti enkrat dovolil preiti v vodstvo, obe moštvi sta skupaj le štirikrat zadeli iz igre, odločala je natančnost pri izvajanju prostih metov. Zmagovalci so se lahko pohvalili s kar 58-odstotno uspešnostjo pri metu z razdalje in zadeli kar štirinajst trojk, pri čemer je prednjačil Bradley Beal, ki je bil natančen kar šestkrat, skupno je bil s 30 točkami prvi strelec dvoboja. Pri poražencih je Wade prispeval 22 točk, v 36 minutah na parketu pa je bil dokaj uspešen tudi Goran Dragić s 16 točkami (prosti meti 3:3, za dve 5:10, trojke 1:5), dodal je še sedem skokov in pet asistenc. Zdaj Vročico v noči na petek čaka domač obračun s Philadelphio, sosedo na razpredelnici z zmago več v žepu.

IZIDI LIGE NBA

Washington Wizards : Miami Heat 117:113 - po podaljšku (Goran Dragić 16 točk, 7 skokov, 5 podaj, 1 ukradena in 1 izgubljena žoga v 36 minutah)

Charlotte Hornets : Philadelphia 76ers 114:128
Toronto Raptors : Atlanta Hawks 106:90
Oklahoma City Thunder : Houston Rockets 112:122
Dallas Mavericks : Denver Nuggets 118:107
Portland Trail Blazers : New York Knicks 111:87
Golden State Warriors : Brooklyn Nets 114:101
Los Angeles Clippers : New Orleans Pelicans 116:121