NBA: Dragićeva Vročica pokleknila pred prvaki (VIDEO)

Košarkarji Golden Stata so bili na gostovanju s 118:112 boljši od Miamija, Indiana pa s 108:105 od New Yorka.

25. februar 2016 08.04
NBA/

Miami - Košarkarji Golden Stata, branilci šampionskih prstanov v ligi NBA, ostajajo z naskokom vodilno moštvo tudi v tej sezoni, sinoči so namreč vpisali že 51. zmago in se učvrstili na čelu razpredelnice zahodne konference, potem ko so na gostovanju v AmericanAirlines Areni odpravili Miami s 118:112. Poraženci, ki so še v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo, po 25. neuspehu v sezoni ostajajo četrto najuspešnejše moštvo vzhoda, prekinili pa so tudi niz treh zaporednih zmag.

Dolgo časa pa po takšnem razpletu ni dišalo. Gostitelji so precej bolje začeli in se po delnem izidu 8:0 dokopali do udobne zaloge +12, ki je začela izdatneje kopneti tik pred odhodom na glavni odmor. Ob polčasu je imela Vročica še štiri točke naskoka, a že v prvih minutah tretjega dela so se do vodstva, ki pa je bilo pičlo in kratko, dokopali Bojevniki. Da so tudi zadnjo četrtino domači začeli s prednostjo, je s trojko poskrbel Josh McRoberts, poslednjih dvanajst minut pa je z uspešnim metom z razdalje odprl slovenski zvezdnik Goran Dragić. A gostje so še pravočasno zavihali rokave: po vodstvu Miamija s 108:107 so prevzeli škarje in platno v svoje roke in z delnim izidom 11:2 odločili zmagovalca, čeravno so zadnji osem točk prispevali s prostimi meti.

V vrstah zmagovalcev je dvoboj zaznamoval zvezdnik Stephen Curry, ki je izenačil rekord lige, saj je zadel trojko že v svoji 127. zaporedni tekmi. Za podvig je potreboval natanko 78 sekund, uspešen je bil v svojem prvem poskusu v dvoboju, izenačil pa se je z Atlantinim ostrostrelcem Kylom Korverjem. Že v nocojšnjem obračunu z Orlandom pa bo imel možnost, da se sam utrdi na čelu večne lestvice. Curryju se je vsaj eno trojko nazadnje ponesrečilo zadeti predlanskega 11. novembra ali z drugim besedami: na zadnjih 203 tekmah mu je spodletelo enkrat samkrat. V tej sezoni je z razdalje zadel že 260-krat: »Za takšen rekord ne obstaja nobena lovorika, a je vseeno sijajno biti v tem položaju. To je pomemben segment košarke.«

Curry je bil tudi sicer neustavljiv s kar 42 točkami, od tega šestimi trojkami, odlično pa mu je sledil tudi Klay Thompson s 33 točkami, štirimi trojkami. Pri poražencih, ki so nastopili brez Bena Udriha, za katerega je sezone zaradi poškodovanega stopala žal že konec, se je najbolj izkazal Dwyane Wade z 32 točkami, v začetni peterki je mesto znova našel tudi Goran Dragić in prispeval 13 točk ob slabem metu (prosti meti 2:2, za dve 4:12, trojke 1:5), samo v zadnji četrtini jih je zmogel sedem. V 34 minutah na parketu je primaknil še 2 skoka, 7 asistenc, 1 ukradeno in 2 izgubljeni žogi.

Na kolenih tudi Kratkohlačniki

Saša Vujačič je skušal ustaviti Paula Georgea, ki je v drugem polčasu prispeval kar 25 točk. Foto: AJ Mast/AP.

Na gostovanju pri Indiani, ki je zmagala s 108:105, pa so morali na kolena tudi Kratkohlačniki iz New Yorka, čeravno so v izenačenem dvoboju, polnem zasukov, še sredi zadnjega dela vodili za tri točke (99:96). Toda v končnici so bili bolj zbrani domači, ki so se z delnim izidom 5:0 toliko odlepili, da niti dva zaporedna koša tekmecev nista mogla več omajati njihovega zmagoslavja. Pri Indiani sta se izkazala Paul George, ki je kar 25 od svojih 27 točk dosegel v drugem polčasu, in Myles Turner (24), pri New Yorku pa z 22 točkami Kristaps Porzingis. Enajst minut je na parketu prebil tudi Saša Vujačič, ki je v tem času v statistiko vpisal en skok, dve podaji in eno izgubljeno žogo, edini met za dve, ki ga je sprožil, pa je letel v prazno.

IZIDI LIGE NBA

Miami Heat : Golden State Warriors 112:118 (Goran Dragić 13 točk, 2 skoka, 7 podaj, 1 ukradena in 2 izgubljeni žogi v 34 minutah)
Indiana Pacers : New York Knicks 108:105 (Saša Vujačič 1 skok, 2 podaji, 1 izgubljena žoga v 11 minutah)
Cleveland Cavaliers : Charlotte Hornets 114:103
Detroit Pistons : Philadelphia 76ers 111:91
Toronto Raptors : Minnesota Timberwolves 114:105
Chicago Bulls : Washington Wizards 109:104
Memphis Grizzlies : Los Angeles Lakers 128:119
Dallas Mavericks : Oklahoma City Thunder 103:116
Los Angeles Clippers : Denver Nuggets 81:87
Sacramento Kings : San Antonio Spurs 92:108