NBA: Dragićevih 14 točk ob zatemnitvi Sonc v tretji četrtini

Pri košarkarjih Phoenixa je gostovalo moštvo Los Angeles Clippers in zmagalo s 104:96. Goran Dragić vpisal 14 točk.

05. marec 2014 06.06
NBA/
Š. Ro., Delo.si

Phoenix − V severnoameriški košarkarski ligi so se košarkarji Phoenixa na domačem parketu pomerili z moštvom Los Angeles Clippers in izgubili s 96:104.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je imel tokrat skromnejši večer, a bil kljub temu blizu dvojnega dvojčka: dosegel je 14 točk, devet podaj in štiri skoke v 38 minutah. Ljubljančan je nekaj svojih najlepših potez prikazal ob koncu prvega polčasa, ko je najprej zadel trojko, ukradel žogo Mattu Barnesu in še odlično podal Alexu Lenu za delni izid 9:2 in končno vodstvo s 55:4 ob polčasu.

A prednost je v drugem delu skopnela, ključna za poraz Sonc je bila tretja četrtina, ko je kar 18 od 28 točk dosegel Barnes, Clippersom pa je uspel delni izid kar 32:10. Blake Griffin  je za moštvo iz Los Angelesa dodal 22 točk, Darren Collison pa 18. DeAndre Jordan je zbral 10 točk in 17 skokov, 41 sekund pred koncem pa tudi uspešno preprečil Dragićevo polaganje.

»V tretji četrtini so nam pokazali, da so bili fizično močnejši, še posebno v obrambi. Naše žoge so krožile preveč zunaj čistih linij za met, do teh smo zelo težko prišli. Igrali so čvrsto obrambo, to bi morali storiti tudi mi,« je po tekmi menil Dragić.

Pri Phoenixu je bil z 18 točkami najboljši P. J. Tucker, sledil mu je Gerald Green s 17 točkami. Phoenix je igral brez Milesa Plumleeja, ki si je poškodoval koleno, Leandro Barbosa pa je tekmo z zlomljeno roko končal že v prvem polčasu. Kot je povedajl trener Jeff Hornacek, ga čaka šest tednov okrevanja.