NBA: Dragićevih 20 točk ni bilo dovolj za zmago v New Orleansu

Košarkarji Miamija so še drugič v tednu dni izgubili proti New Orleansu (102:104). Goran Dragić 20 točk, Zoran ni igral.

28. februar 2015 07.01
28. februar 2015 07.34
Heat Pelicans Basketball

New Orleans - Košarkarji Miamija so ponoči gostovali v New Orleansu in kljub 20 točkam slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića še drugič v tednu dni izgubili proti Pelikanom, tokrat s 102:104 (vrhunci v zgornjem videu).

Starejši izmed bratov Dragić je iz igre zadel devet izmed trinajstih metov ter dodal še pet podaj in tri skoke. Pri Miamiju je več točk dosegel le Luol Deng (22), medtem ko Goranov brat Zoran ni dočakal priložnosti.

Pri New Orleansu je bil ob odsotnosti Anthonyja Davisa prvi strelec Alexis Ajinca, ki je s 24 točkami postavil osebni rekord kariere.

V prvi četrtini je bilo vse v znamenju Gorana Dragića, ki je dosegel 12 izmed 25 točk svojega moštva (25:24), vendar pa ga je New Orleans v nadaljevanju dobro ustavil in ekipi na na glavni odmor odšli z neodločenim izidom (54:54). V drugem polčasu se je razmerje moči nagnilo na stran domačih, ki so si priborili dvomestno prednosti (82:72) in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodili za devet (82:73).

Vročica je na začetku četrte četrtine prikazala učinkovito košarko in z delnim izidom 17:8 izid obrnila v svojo korist (90:88), vodila pa je tudi 71 sekund pred koncem (102:100). Nato je pri New Orleansu stvari v svoje roke vzel Alexis Ajinca in z dvema zaporednima košema poskrbel za vodstvo domačih.

Miami je imel za zmagoviti koš na voljo 25,9 sekunde, kar pa ni bilo dovolj. Najprej je Ömer Asik blokiral met Hassana Whitesidea, nato pa je v zadnjem napadu Dwyane Wade zgrešil met za tri točke.

Udrih 6 točk ob domačem porazu

Memphis Grizzlies so na domačem igrišču izgubili proti ekipi Los Angeles Clippers (79:97).

Pri Los Angelesu sta največ točk dosegla Chris Paul in Jamal Crawford (oba po 19), pri Memphisu pa Zach Randolph (20).

Slovenski košarkar Beno Udrih je v 24 minutah dosegel šest točk (za dve 3-6, troke 0-1) ter dodal še dve podaji in ukradeno žogo.

Rezultati lige NBA

New Orleans Pelicans - Miami Heat 104:102

(Goran Dragić 20 točk, 5 podaj in 3 skoki v 35:28, Zoran Dragić ni igral za Miami)

Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 79:97

(Beno Udrih 6 točk, 2 podaji in ukradena žoga v 23:59 za Memphis)

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 93:86

Atlanta Hawks - Orlando Magic 95:88

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 89:81

Boston Celtics - Charlotte Hornets 106:98

Detroit Pistons - New York Knicks 115:121 (po dveh podaljških)

Toronto Raptors - Golden State Warriors 89:113