NBA: Dragićevih 20 točk za zmago nad New Orleansom

Moštvo Phoenix Suns je sinoči premagalo New Orleans Hornets, Goran Dragić je bil z 20 točkami drugi strelec domačih.

24. november 2012 06.26
24. november 2012 07.07
Hornets Suns Basketball

Phoenix - V severnoameriški ligi NBA je bilo sinoči na sporedu dvanajst tekem, moštvo Phoenix Suns slovenskega košarkarja Gorana Dragića je po podaljšku s 111:108 ugnalo New Orleans Hornets (vrhunci v spodnjem videu).

Dragić je imel pomembno vlogo pri domači zmagi, saj je bil z 20 točkami drugi strelec Sonc, poleg tega je v statistiko vpisal še 8 asistenc in po 3 ukradene ter izgubljene žoge.

Phoenix je sredi tretje četrtine zaostajal že za 19 točk (53:72), vendar se nato v zadnji četrtini vrnil v igro in povedel z 82:81. Sledila je napeta končnica, v kateri so imeli domači minuto in 37 sekund pred koncem osem točk prednosti (103:95), vendar so gostje izid izenačili 17,8 sekunde pred koncem rednega dela, ko je trojko zadel Greivis Vasquez. Sonca so imela še zadnjo priložnost, da odločijo dvoboj, a je Jared Dudley zgrešil met za tri točke. Sledil je podaljšek, ki ga je z 8:5 dobil Phoenix in vknjižil šesto zmago sezone, medtem ko je New Orleans izgubil že šestič zapored.

Prvi strelec dvoboja je bil gostujoči igralec Ryan Anderson (34 točk), pri domačih pa je bil najučinkovitejši Markieff Morris, ki je s 23 točkami dosegel rekord kariere. Dragić je zavoljo 8 asistenc še vedno pri vrhu najboljših podajalcev lige, kjer je s povprečjem 7,3 podaje na tekmo na desetem mestu.

Marcu Gasolu bratski dvoboj

V Memphisu sta se pomerila moštvi Memphis Grizzlies in Los Angeles Lakers. Gledalci v areni FedExForum so lahko videli obračun bratov Gasol, saj je pri domačih igral mlajši Marc, pri gostih pa starejši Pau. Dvoboj je bil povsem na strani prvega, saj je Memphis zmagal s 106:98, poleg tega pa je mlajši brat dosegel tudi več točk od starejšega (14:6).

Pri Memphisu, ki je na prvem mestu zahodne konference (9:2), je vseh pet članov začetne peterke doseglo vsaj deset točk - največ Rudy Gay (21) - pri Lakersih (6:7) pa je to uspelo le trem, in sicer Kobeju Bryantu (30), Metti World Peacu in Antawnu Jamisonu (oba 16).

Moštvo Houston Rockets je sinoči prepričljivo premagalo New York (131:103), Boston je bil uspešnejši od Oklahome, San Antonio je slavil na gostovanju pri Indiani (104:97), Sacramento pa po porazu proti Utahu ostaja najslabša ekipa Zahoda (3:9).

Rezultati

Phoenix Suns - New Orleans Hornets 111:108

(Goran Dragić 20 točk, 8 asistenc, 3 ukradene in 3 izgubljene žoge v 37:19 za Phoenix)

Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks 91:101

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 108:104

Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 108:100

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 86:76

Detroit Pistons - Toronto Raptors 91:90

Houston Rockets - New York Knicks 131:103

Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 106:98

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 97:104