NBA: Dragićevih 21 točk ni pomagalo (VIDEO)

Košarkarji Bostona so bili v derbiju sosedov na razpredelnici s 101:89 boljši od Miamija, ki je še vodil z 82:79.

28. februar 2016 07.47
Heat Celtics Basketball

Boston - V dvoboju sosedov na lestvici košarkarske lige NBA so bili igralci Bostona pred domačimi privrženci v dvorani TD Garden s 101:89 boljši od Miamija, s čimer so se utrdili na tretjem mestu razpredelnice vzhodne konference, medtem ko Vročica - vendar s tremi zmagami manj - ostaja četrta. Gostje so po nizu treh zaporednih uspehov torej sinoči vpisali drugi poraz zapovrstjo.

Vendar pa sprva ni dišalo po takšnem razpletu, saj je Miami odlično začel in si hitro priigral kar dvanajst točk naskoka, ki je do glavnega odmora skopnel do +3. Izid je bil nazadnje izenačen pri 52:52, po delnem izidu 11:0 pa so na parketu zagospodarili gostitelji in vodstva v tretji četrtini niso več izpustili iz rok. Vendar tekmec še ni izobesil bele zastave, zadnji del je spet odprl uspešno in še vodil z 82:79, nato pa Keltom vnovič dovolil sedem točk zapovrstjo, s čimer je bil zmagovalec odločen.

Boston ostaja težko premagljiv na domačem parketu, saj je na njem vpisal že deseto zaporedno zmago, za katero so predvsem zaslužni igralci s klopi, ki so dosegli skoraj polovico vseh točk, kar 49, med njimi največ, 15, Marcus Smart, izstopal pa je še center Jared Sullinger z dvojnim dvojčkom za po 12 točk in skokov. Poraženci so igrali brez Bena Udriha, ki je zavoljo operacije desnega stopala že predčasno končal sezono.

V vrstah Miamija je sicer blestel drugi slovenski as Goran Dragić, ki je resda zadnjič zadel minuto in četrt pred koncem tretje četrtine, vseeno pa je bil z 21 točkami (prosti meti 2:2, za dve 8:11, trojke 1:4) najučinkovitejši mož na parketu. V 34 minutah, kolikor jih je prebil v igri, je dodal še po pet skokov in asistenc in eno ukradeno žogo, privoščil pa si je tudi štiri izgubljene žoge in - zanimivo - zadel edino trojko Vročice na tekmi (iz 13 poskusov).

Dwyane Wade je pristavil 19 točk, z dvojnima dvojčkoma pa sta se izkazala še Hassan Whiteside (13 točk in 15 skokov) in Luol Deng (11 točk in 12 skokov). Zdaj zasedbo Miamija že v noči na jutri - ob 1.30 - čaka gostovanje v New Yorku pri tamkajšnjih Kratkohlačnikih, to bo tudi slovenski dvoboj med Dragićem in Sašo Vujačičem, ki pa je na zadnji tekmi obsedel na klopi.

IZIDI LIGE NBA

Boston Celtics : Miami Heat 101:89 (Goran Dragić 21 točk, 5 skokov, 5 podaj, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge v 34 minutah)

New Orleans Pelicans : Minnesota Timberwolves 110:112
Chicago Bulls : Portland Trail Blazers 95:103
Houston Rockets : San Antonio Spurs 94:104
Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 91:102
Oklahoma City Thunder : Golden State Warriors 118:121 - po podaljšku
Phoenix Suns : Memphis Grizzlies 111:106
Utah Jazz : Brooklyn Nets 96:98