NBA: Dragićevih 23 točk premalo (VIDEO)

Še bolj kot Ljubljančan se je na nasprotni strani, v majici Los Angeles Clippers, izkazal Blake Griffin s kar 37 točkami.

11. marec 2014 07.50
NBA/
J. P., Delo.si

Los Angeles − Košarkarji moštva Los Angeles Clippers nadaljujejo uspešne predstave v ligi NBA, za že 45. zmago v sezoni in osmo zapored so pred domačimi privrženci v Staples Centru s 112:105 odpravili zasedbo Phoenixa, pri katerih je bil ponovno najučinkovitejši slovenski reprezentant Goran Dragić. Ljubljančan je namreč v 33 minutah vpisal 23 točk (prosti meti 9:11, za dve 7:10, trojke 0:2) in dodal še pet asistenc.

Vendar pa to ni bilo še nič proti dosežku Blaka Griffina, ki je, čeprav ni niti enkrat vrgel z razdalje, dosegel kar 37 točk, od tega kar 29 v prvem polčasu, imel je izjemno natančno roko (prosti meti 9:10, za dve 14:16), obenem je zmogel še šest skokov in tri podaje, vpleten pa je bil tudi v najbolj vročo akcijo na tekmi, ko se je v boju za odbito žogo prekucnil na tekmečevega krilnega igralca P. J. Tuckerja. Med igralcema so zapele tudi pesti, umirili so ju šele soigralci, sodniki in funkcionarji obeh moštev (v zgornjem videoposnetku).

Obračun je bil sicer odločen že do glavnega odmora, na katerega so gostitelji, pri katerih se je izkazal še DeAndre Jordan s kar 17 skoki, odšli z že kar 17 točkami zaloge (62:45), Sonca so poraz do konca resda nekoliko ublažila, a so bila daleč od zasuka. Še zanimivost: Clippersi so imeli tudi v prejšnji sezoni po 65 tekmah povsem enak izplen (45 zmag, 20 porazov), Griffina pa le še pet skokov loči od magične številke 3000.

IZIDI LIGE NBA

Los Angeles Clippers : Phoenix Suns 112:105 (Goran Dragić 23 točk in 5 podaj v 33 minutah)
Charlotte Bobcats : Denver Nuggets 105:98
Brooklyn Nets : Toronto Raptors 101:97
Miami Heat : Washington Wizards 99:90
New York Knicks : Philadelphia 76ers 123:110
Milwaukee Bucks : Orlando Magic 105:98
Utah Jazz : Atlanta Hawks 110:112