NBA: Durant in Westbrook nerešljiva uganka za Phoenix, Bryant prehitel Jordana

Phoenix Suns so brez Gorana Dragića izgubili v Oklahomi (88:112), Kobe Bryant je postal 3. najboljši strelec vseh časov.

15. december 2014 08.42
BKN-BKO-SPO-LOS-ANGELES-LAKERS-V-MINNESOTA-TIMBERWOLVES

Oklahoma - Košarkarji Phoenixa so gostovali pri Oklahomi in doživeli visok poraz 88:112, že petega v nizu.

Phoenix je nastopil brez slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, ki ga pestijo bolečine v križu, in bil v povsem podrejeni vlogi.

Za to sta poskrbela razpoložena zvezdnika Russell Westbrook (28 točk, 8 podaj in 8 skokov) ter Kevin Durant (23 točk in 8 skokov), medtem ko pri Phoenixu nihče ni presegel meje dvajsetih točk, še največ jih je dosegel Gerald Green (15).

Oklahoma je pod vodstvom Westbrooka in Duranta že v prvi četrtini dosegla kar 41 točk (41:29) in ob polčasu vodila s 70:48, tako da so gostitelji v drugem polčasu brez težav nadzorovali potek tekme.

»Tekmo so začeli silovito. Sredi prve četrtine so imeli izkupiček meta iz igre 11-16, zgrešili so torej pet metov, pri čemer so v štirih primerih dobili skok v napadu. S takšno igro jih ne moreš premagati,« je povedal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Bryant prehitel Jordana

Los Angeles Lakers so bili uspešni na gostovanju v Minnesoti (100:94) in so zabeležili osmo zmago v sezoni.

Na tekmi je bil v središču pozornosti zvezdnik Jezernikov Kobe Bryant, ki je bil le devet točk za tretjim najboljšim strelcem vseh časov Michaelom Jordanom (32.292), sredi druge četrtine pa ga je z zadetima prostima metoma tudi prehitel (spodaj na sliki), za kar si je prislužil čestitke in v spomin na dogodek prejel tudi žogo s te tekme.

Bryant je tekmo končal s 26 točkami, skupaj pa jih je v svoji karieri dosegel 32.310, pred njim sta le legendarna Karl Malone (36,928) in Kareem Abdul-Jabbar (38,387).

Golden State dobil 16. zaporedno tekmo

Košarkarji Golden Statea so po podaljšku premagali New Orleans s 128:122 in zabeležili šestnajsto zaporedno zmago.

Pri Bojevnikih je bil prvi strelec Stephen Curry s 34 točkami, Klay Thompson jih je dodal 29. Pri New Orleansu sta bila najbolj razpoložena Tyreke Evans (34) in Jrue Holiday (30).