NBA: dvojni dvojček Dragića za četrto zaporedno zmago Miamija (VIDEO)

Vročica je na gostovanju s 112:102 odpravila najslabše moštvo lige Philadelphio, 15 točk in 11 podaj Gorana Dragića.

05. marec 2016 07.52
NBA/

Philadelphia - Košarkarji Miamija so, kot že mnoga druga moštva pred njimi v tej sezoni NBA, sinoči vzeli mero z naskokom najslabši zasedbi lige Philadelphii, od katere so bili v Wells Fargo Centru boljši s 112:102. Gostitelji, ki ostajajo pri zgolj osmih zmagah v sezoni, so vpisali že enajsti zaporedni poraz, Vročica, ki se je utrdila na četrtem mestu razpredelnice vzhodne konference, pa je bila uspešna četrtič zapored.

Če bi Miami tudi nadaljeval tako učinkovito, kot je sinočnji obračun začel, bi najbrž presegel magično mejo 150 doseženih točk. V uvodni četrtini je domala vse, kar so gostje sprožili, našlo pot skozi obroč, rezultat ob prvem odmoru je bil torej kar 40:29. Kljub izdatnemu vodstvu, tudi do 16 točk, so se v drugem polčasu poigravali z živci navijačev, saj so Philadelphii dopustili, da jih je ujela in sredi tretje četrtine celo ušla za tri točke (72:69), za kaj več pa ji je zmanjkalo moči.

Vročica je namreč odgovorila z delnim izidom 15:2, s katerim je, še pred prehodom v zadnji del, razblinila vse dvome o zmagovalcu. Tekmeca si bosta sicer, kar ni ravno običajno, vnovič stala nasproti že v noči na ponedeljek, le da v Miamiju, pri katerem je sinoči vnovič blestel rezervist Hassan Whiteside, ki po premoru za tekmo vseh zvezd (All-Star) igra kot prerojen. Tokrat je prispeval po 19 točk in skokov, učinkovitejši je bil z 21 točkami zgolj prvi zvezdnik Dwyane Wade.

Kot že tolikokrat v sezoni se je vnovič izkazal tudi slovenski as Goran Dragić, ki je v 34 minutah na parketu vknjižil dvojnega dvojčka za 15 točk (prosti meti 3:4, za dve 6:14, trojke 0:2) in 11 asistenc, dodal pa še pet skokov, eno ukradeno in žal tudi kar štiri izgubljene žoge. Pri golobradi Philadelphii, za katero pa je prvič po vrnitvi zaigral tudi 36-letni veteran Elton Brand, sta bila daleč najbolj pri metu Ish Smith s 26 točkami in Robert Covington s točko manj, ki je zadel tudi štiri od devetih moštvenih trojk.

New York brez Vujačiča ob zmago v zadnji četrtini

Na dobri poti, da bi se z vročega gostovanja pri tretjeuvrščenem moštvu vzhodne konference Bostonu vrnil z zmago, pa je bil tudi New York, a je moral naposled še tretjič zapovrstjo na kolena, s čimer je padel že na trinajsto mesto vzhodne razpredelnice. Naposled so gostitelji zmagali s 105:104, čeravno so bili domala ves dvoboj v vodstvu, ki pa ni bilo večje od 11 točk, gostje. Po zaslugi Carmela Anthonyja, ki je vpisal kar 30 točk, so bili 21 sekund pred zadnjim piskom sirene še točko spredaj (104:103), a je končni izid štiri sekunde pozneje postavil Avery Bradley. V vrstah zmagovalcev je bil z 32 točkami daleč najučinkovitejši Isaiah Thomas, medtem ko pri poražencih Saša Vujačič ni dobil priložnosti za dokazovanje.

IZIDI LIGE NBA

Philadelphia 76ers : Miami Heat 102:112 (Goran Dragić 15 točk, 11 podaj, 5 skokov, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge v 34 minutah)
Boston Celtics : New York Knicks 105:104 (Saša Vujačič ni igral)
Charlotte Hornets : Indiana Pacers 108:101
Orlando Magic : Phoenix Suns 84:102
Toronto Raptors : Portland Trail Blazers 117:115
Cleveland Cavaliers : Washington Wizards 108:83
Memphis Grizzlies : Utah Jazz 94:88
Milwaukee Bucks : Minnesota Timberwolves 116:101
Denver Nuggets : Brooklyn Nets 120:121 - po podaljšku