NBA: Dvojni dvojček Dragića za četrto zaporedno zmago Phoenixa

Phoenix je proti Charlotte prišel do lahke zmage, Goran Dragić jim je nasul kar 21 točk in imel tudi 11 podaj.

20. december 2012 07.00
20. december 2012 07.22
BKN-158578996
D. O., Delo.si

Phoenix - Charlotte Bobcats še naprej ne najdejo poti iz rezultatske krize, tako so sinoči doživeli že 13 zaporedni poraz. Na gostovanju pri Phoenixu so namreč morali priznati premoč razigranim gostiteljem, ki so s četrto zaporedno zmago izenačili najboljši štart v sezono v zadnjih dveh letih.

Sonca so imela tokrat kopico razpoloženih košarkarjev - slovenski organizator igre Goran Dragić je imel v statistiki dvojnega dvojčka (21 točk, 11 podaj), Shannon Brown se je ustavil pri 26 točkah (v 34 minutah igre je zadel kar pet trojk), 20 točk je prispeval še Jarod Dudley.

Phoenix si je že v drugi četrtini po delnem izidu 22:6 zagotovil visoko prednost (50:33), tik pred koncem tretje četrtine pa je njihova prednost narastla že na okroglih 30 točk (96:66).

»Naši mladi ekipi dajemo čas, da pridobi izkušenje, toda na žalost modrost očitno pride šele po nekaj težkih porazih. Visoko vodstvo Phoenixa skozi tekmo je predvsem posledica tega, ker smo jim pustili dajati lahke koše in igrali nepotrpežljivo. Brez dvoma gre pri naših rezultatih tudi za vprašanje mentalne pripravljenosti,« je po tekmi dejal trener Charlotte Mike Dunlap.

Podprvaki iz Oklahome do 12 zaporedne zmage

Še naprej pa s svojimi predstavami navdušujejo prvaki iz Oklahome. OKC je na krilih Kevina Duranta (41 točk) in Russella Westbrooka prišla do 12. zaporedne zmage in ostaja najboljše moštvo na Vzhodu (21 zmag, 4 porazi).

Prvi polčasa je bil v znamenju Westbrooka, ki je dal kar 21 točk in 11 asistenc, v drugem delu tekme pa se je razigral Durant in jih dodal še 28 ter imel tudi 13 skokov. Zanimivo, to sta edina košarkarja pri Oklahomi, ki sta sinoči dosegla dvomestno število točk.

»Russell je bil odličen v prvem polčasu, zato so se v drugem v obrambi posvetili zlasti njemu, kar sem lahko izkoristil. Priznam, sam sem morda nekajkrat metal na silo. Toda soigralci me podpirajo in želijo, da vržem na koš tudi v takšnih situacijah,« je dejal Durant.

Nowitzki začel s treningi

Nemški košarkarski zvezdnik Dirko Nowitzki pa se po operacijo kolena počasi vrača na parket. Sinoči je opravil prvi polni trening s preostalimi člani moštva Dallas, datum njegove vrnitve še naprej ni jasen. »Zagotovo enkrat po božiču,« je bilo skromno pojasnilo visokega Nemca.