NBA: George nerešljiva uganka za Miami

Miami Heat so gostovali v Indiani in izgubili s 87:90, Goran Dragić je dosegel 11 točk.

07. november 2015 06.16
07. november 2015 06.53

Indiana - Košarkarji so le dan po zmagi nad Minnesoto gostovali v Indiani, kjer so morali priznati premoč gostiteljem s 87:90 (vrhunci v spodnjem videu).

Tekmo je zaznamoval domači zvezdnik Paul George, ki je vknjižil 36 točk, 12 skokov, 3 podaje in 3 ukradene žoge, drugi najboljši strelec Indiane pa je bil George Hill z 12 točkami.

Pri Miamiju so le trije igralci dosegli najmanj deset točk. Najbolj razpoložen je bil Chris Bosh z 21 točkami in 11 skoki, Justice Winslow je dosegel 13 točk, Goran Dragić pa 11 (za dve 4-9, trojke 1-2).

Vročica je odlično začela tekmo in si v prvi četrtini priigrala deset točk naskoka (26:16), v drugi četrtini pa so si gostje vrnili z enako mero in poskrbeli, da je bil rezultat ob polčasu izenačen na 49:49. Tekma je bila nato izenačena vse do konca, domačim pa je zmago priigral George, ki je pri izidu 80:80 dosegel sedem izmed zadnjih desetih točk Indiane in poskrbel za domače slavje.

Tako Indiana kot Miami imata po tri zmage in tri poraze, kar ju v vzhodni konferenci uvršča na sedmo oziroma osmo mesto. Na vrhu je Atlanta z izkupičkom 6-1.

Knicks izgubili proti Milwaukeeju

New York Knicks so v Madison Square Gardnu gostili Milwaukee in doživeli četrti poraz v sezoni (92:99).

Kratkohlačniki so bili v prvemp polčasu v podrejenem položaju in po približno šestnajstih minutah zaostajali že za štirinajst točk (30:44), a so se hitro vrnili v igro in do glavnega odmora približali na tri (53:56). Domači so bili vse do zadnje četrtine v igri za zmago, nato pa jim je sredi zadnje četrtine zmanjkalo moči, kar je Milwaukee znal izkoristiti in pri izidu 81:81 pobegnil z delnim rezultatom 11:2 (92:83).

Pri Milwaukeeju je bil najboljši strelec John Henson z 22 točkami, Giannis Antetokounmpo jih je dodal 20.

Pri New Yorku je največ točk dosegel Carmelo Anthony (17), Saša Vujačić pa ni imel svojega dne in je v dobrih 26 minutah zabeležil le dve točki (za dve 1-2, trojke 0-3), 4 skoke in 3 podaje.

Prvaki ne popuščajo

V ligi NBA je neporažena le še ena ekipa. To so Golden State Warriors, ki so bili na domačem parketu boljši od Denverja s 119:104 in zabeležili še šesto zmago.

Pri domačih je bil ponovno sijajen Stephen Currry, ki je tekmo končal s 34 točkami, 10 podajami in 7 skoki. Curry je na prvih šestih tekmah sezone kar petkrat presegel mejo 30 točk, kar je pri Golden Stateu nazadnje uspelo legendarnemu Ricku Barryju v sezoni 1974/75.

Pri Denverju je bil najbolj razigran Danilo Gallinari s 25 točkami.