NBA: Golden State ostaja neporažen v Oracle Areni

Košarkarji Golden Statea so premagali Utah s 103:85 za 13. domačo zmago. Knicks izgubili proti Clevelandu s 84:91.

24. december 2015 06.14
24. december 2015 07.06
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Oakland - Najboljše moštvo lige NBA, Golden State Warriors, je ponoči v svoji Oracle Areni gostilo Utah in slavilo s 103:85. Bojevniki so tako na svoji 28. tekmi sezone vknjižili še 27. zmago, pri čemer so dobili vseh 13 domačih tekem.

Bojevniki so na domačem igrišču zaostajali le v prvih treh minutah, nato pa močno stopili na plin in pri zaostanku z 8:9 pobegnili z delnim izidom 15:4, tako da so imeli po prvi četrtini prednost desetih točk (23:13).

Gostitelji so dober ritem prenesli tudi v drugo četrtino in vodili za največ štirinajst točk (41:27), gostje pa so se do konca polčasa približali na devet (38:47).

Utah je odlično začel tudi tretjo četrtino in po štirih zaporednih prostih metih zaostajal le še za pet (42:47), nato pa se je pri Golden Stateu razigral Klay Thompson in dosegel naslednjih šest točk svojega moštva, po košu Stephena Curryja pa je bilo +11 za domače (55:44). To je dalo Bojevnikom krila in so pred zadnjo četrtino vodili s 73:58, gostje pa niso več ogrozili njihovega vodstva.

Pri Golden Stateu so štirje košarkarji dosegli dvomestno število točk, Klay Thompson je imel 20 točk, Stephen Curry 16 točk in 9 podaj, Draymond Green 15 točk, Andrew Bogut pa 10 točk in 13 skokov.

Pri Utahu sta največ točk dosegla Derrick Favors (17) in Rodney Hood (15).

Golden State je na vrhu zahodne konference (27-1), sledi San Antonio (25-5), ki je visoko premagal Minnesoto s 108:83 in dosegel sedmo zaporedno zmago.

Vujačić s klopi spremljal poraz v Clevelandu

New York Knicks so gostovali v Clevelandu in izgubili s 84:91. Gostitelji so že v prvi četrtini vodili za enajst točk (31:20), a so se borbeni Newyorčani vrnili v igro in na začetku zadnje četrtine povedli s 74:72. Gostje so štiri minute pred koncem še vodili s 84:82, nato pa je Cleveland zrežiral delni izid 8:0 in odločil tekmo.

Pri domačih sta bila najbolj razpoložena LeBron James s 24 točkami in Kevin Love s 23 točkami. Pri gostih je bil najboljši strelec Kristaps Porzingis, ki je 23 točkam dodal še 12 skokov, Saša Vujačić pa ni dobil priložnosti.

New York ima 14 zmag in 16 porazov ter je 12. v vzhodni konferenci, Cleveland pa je prvi (19-7).

Nowitzki prehitel O'Neala

Dallas je na gostovanju v Brooklynu slavil po podaljšku s 119:118. Odločilni koš je dosegel Dirk Nowitzki (na spodnji sliki, desno) 19,2 sekunde pred koncem podaljška, na drugi strani pa je zgrešil met za zmago domačih Jack Fadeaway.

Prav gostujoči junak Nowitzki je imel še en razlog za veselje, saj je s košem v drugi četrtini za vodstvo s 40:28 postal šesti najboljši strelec v zgodovini lige. Nemški košarkar je tekmo končal z 22 točkami, v svoji karieri pa jih je dosegel že 28.609, s čimer je izboljšal dosežek šestouvrščenega Shaquilla O'Neala (28,596).

Pri Dallasu je bil sicer prvi strelec J.J. Barea z 32 točkami, pri Brooklynu pa Thaddeus Young z 29 točkami.