NBA: Golden State še korak od konferenčnega finala (VIDEO)

Košarkarji Golden State Warriors na krilih Kevina Duranta tudi v tretje niso imeli težav z Utah Jazz.

07. maj 2017 10.01
NBA/
N. Gr.
N. Gr.

Salt Lake City - Podprvaki lige NBA iz Oaklanda se sprehajajo proti konferenčnemu finalu. Utah jim je na vsaki tekmi nudil dostojen upor, a po dolgi in naporni seriji z Los Angeles Clippers nimajo moči, da bi Durantu, Curryju in Thompsonu sledili vseh 46 minut.

Tokrat je bil najbolj razpoložen Kevin Durant, ki je za zmago s 102:91 dosegel 38 točk in 13 skokov. Z odličnim strelskim večerom je nadomestil nerazpoložena Curryja in Thompsona, ki sta skupaj iz igre zadela le sedem od 29 metov in le tri trojke iz 15 poizkusov.

Utah je nazadnje vodil s 75:74 na začetku zadnje četrtine, potem pa je Golden State naredil delni izid 10:4 in tekma je bila odločena. Gordon Hayward je za poražence dosegel 29 točk, Rudy Gobert pa 21 in 15 skokov. Utah bo imel v prihodnji sezoni, če bo uspel zadržati jedro ekipe s Haywardom in Gobertom na čelu eno najbolj nevarnih ekip v ligi.