NBA: Griziliji v Portlandu izničili zaostanek trinajstih točk

Košarkarji Memphisa so dobili gostujočo tekmo v Portlandu (98:92), Beno Udrih je dosegel šest točk.

23. februar 2015 08.37
Grizzlies Trail Blazers Basketball

Portland - Košarkarji Memphisa so bili v noči z nedelje na ponedeljek uspešni na gostovanju v Portlandu (98:92) in dosegli 40. zmago sezone (vrhunci v zgornjem videu).

Grizliji so bili zaradi vikenda All-Star deležni kar desetdnevnega počitka, vendar pa se to na začetku tekme ni poznalo, saj je Portland narekoval ritem in po prvi četrtini vodil za dve, ob glavnem odmoru pa je bil izid 38:38.

V tretji četrtini so gostitelji dvignili nivo svoje igre in Memphisu nasuli 39 točk, s čimer so si pred zadnjo četrtino izborili prednost trinajstih točk (77:64).

Portland je slabih osem minut pred koncem tekme še vodil z dvomestno razliko (85:75), nato pa so gostje dosegli dvanajst zaporednih točk in tekmo uspešno pripeljali h koncu.

»V zadnji četrtini smo uspešno zaključili deset izmed prvih trinajstih napadov, nato pa smo ustavili petnajst izmed njihovih zadnjih osemnajst napadov. Tako smo dobili ta dvoboj,« je pojasnil trener Memphisa Dave Joerger.

V njegovem moštvu je bil prvi strelec Marc Gasol z 21 točkami, Beno Udrih pa je v dobrih šetnajstih minutah vknjižil 6 točk (za dve 3-6, trojke 0-1) in eno podajo.

Pri Portlandu je bil najučinkovitejši Damian Lillard z 18 točkami.