NBA: Houston po zaslugi Hardna in Arize dobil teksaški obračun

Košarkarji Houstona so v domači dvorani premagali Dallas s 115:104. Blestel je James Harden s trojnim dvojčkom.

25. januar 2016 09.03
M. Ž.
M. Ž.

Houston - Košarkarji Houstona so v svojem Toyota Centru gostili Dallas in ga premagali s 115:104.

Za zmago Houstona sta imela glavne zasluge James Harden, ki je vknjižil trojnega dvojčka (23 točk, 15 skokov in 10 podaj), in Trevor Ariza z 29 točkami.

Pri Dallasu je bil najbolj ratpoložen Chandler Parsons z 31 točkami, Dirk Nowitzki jih je dodal 19.

V prvi četrtini so ritem narekovali domačini in pod vodstvom Arize, ki je v tem delu dosegel 16 točk, ob odmoru vodili s 36:29.

Rakete so drugo četrtino začele povsem drugače in v slabih šestih minutah dosegle le dve točki, kar so gostje znali izkoristiti in z delnim izidom 16:2 povedli za sedem (45:38), ob polčasu pa so vodili z 58:50.

Domačini so v tretji četrtini ujeli priključek in pred zadnjimi dvanajstimi minutami zaostajali le za točko (84:85). Houston je nato na začetku zadnje četrtine pobegnil po zaslugi dobrega meta z razdalje. Trevor Ariza, Jason Terry in Josh Smith so zadeli zaporedne trojke, Ty Lawson pa dodal še tri točke za delni izid 14:4 in vodstvo domačih za devet (98:89). Dallas se ni več vrnil v igro.

Houston je s 24 zmagami in 22 porazi na sedmem mestu zahodne konference, Dallas je mesto višje (25-21). Na vrhu je Golden State (40-4).