NBA: Houston z razpoloženim Hardnom previsoka ovira za Miami

Košarkarji Miamija so na gostovanju pri Houstonu izgubili s 102:115. Goran Dragić je dosegel 14 točk, Beno Udrih 4 točke.

03. februar 2016 07.17
03. februar 2016 07.45
NBA/
M. Ž.
M. Ž.

Houston - Košarkarji Miamija so bili ponoči poraženi v Houstonu, kjer so gostitelji slavili s 115:102.

V domačih vrstah je blestel James Harden, ki je tekmo končal s 26 točkami, 14 podajami in 4 skoki, Josh Smith je dodal 19 točk.

Miamiju ni pomagalo dejstvo, da je kar sedem košarkarjev preseglo mejo desetih točk. Najboljši strelec je bil Luol Deng s 17 točkami, vidno vlogo je imel Goran Dragić, ki je bil tretji strelec s 14 točkami (za dve 5-9, trojke 1-3, prosti meti 1-3) in dodal še 6 podaj, Beno Udrih je vknjižil 4 točke (za dve 2-3, trojke 0-2) in 5 podaj.

Vročica je v prvem polčasu držala stik z gostitelji. Po prvi četrtini je bilo 31:31, ob polčasu pa 60:55 za Houston. V nadaljevanju so pobudo prevzeli domačini, ki so drugi polčas začeli z delnim izidom 8:0 in prednost povišali na trinajst točk (68:55), pred zadnjo četrtino pa so imeli sedem točk naskoka (87:80).

Rakete so zmagovalca potrdile v prvih dveh minutah zadnje četrtine, ko so pobegnile z delnim izidom 6:0 (93:80), slabih pet minut pred koncem pa so imeli 16 točk prednosti (107:91), ki je Miami ni mogel nadoknaditi.

Miami je s porazom nazadoval na šesto mesto vzhodne konference (27-22), pred njim so Chicago (26-21), Boston (28-22), Atlanta (28-22), Toronto (33-16) in Cleveland (35-12).

Kratkohlačniki izgubili proti Bostonu

Košarkarji New Yorka so pred domačimi gledalci morali priznati premoč Bostonu (89:97). Pri Newyorčanih je imel vidno vlogo Saša Vujačić, ki je v 18 minutah dosegel 13 točk (za dve 2-5, trojke 2-4, prosti meti 3-3), dodal pa še 3 skoke in podajo.

New York Knicks so na enajstem mestu vzhodne konference (23-28), na osmem mestu, ki še vodi v končnico, pa je Indiana (25-23).

Izidi lige NBA

Houston Rockets - Miami Heat 115:102

(Goran Dragić 14 točk, 6 podaj, 4 skoki v 33 minutah za Heat, Beno Udrih 4 točke, 5 podaj, 4 skoki v 25 minutah za Miami)

New York Knicks - Boston Celtics 89:97

(Saša Vujačić 13 točk, 3 skoki, 1 podaja v 18 minutah za New York)

Phoenix Suns - Toronto Raptors 97:104

Portland Trail Blazers - Milwwaukee Bucks 107:95

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 119:115