NBA: Iguodala jo je podkuril nekdanjim soigralcem

Košarkar Golden Stata Andre Iguodala se je z 32 točkami znesel nad nekdanjimi soigralci pri Philadelphii.

05. november 2013 10.33
Warriors 76ers Baseball
J. P., Delo.si

Philadelphia - Sinoči so si edini domači poraz v ligi NBA privoščili košarkarji Philadelphie 76ers, ki so morali priznati premoč Golden State Warriors (90:110). V vrstah zmagovalcev je najbolj izstopal 29-letni Andre Iguodala, ki je v slabih 33 minutah nasul 32 točk nekdanjim soigralcem, obenem pa vpisal tudi lastni rekord s sedmimi zadetimi trojkami.

Philadelphia se je torej v četrtem poskusu sploh prvič v novi sezoni znašla na kolenih, potem ko je uvodoma šokirala branilca naslova Miami, nato pa dodala še zmagi nad Chicagom in Washingtonom. Zanimivo: od leta 2007 je bila uspešna v petih zaporednih obračunih z Golden Statom, tokrat ji jo je zagodel nekdanji igralec, ki je že v prvi polovici dvoboja prispeval 27 točk (v prejšnjih treh obračunih sezone pa skupaj 26). Že po polčasu je bil izid 66:42, v nadaljevanju so poznejši zmagovalci nadzirali potek dogodkov na parketu.

Pri Golden Statu sta po 18 točk prispevala še David Lee in Stephen Curry (dodal je še 10 skokov in 12 asistenc), pri Philadelphii pa sta prav tako po 18 točk zmogla Evan Turner in Michael Carter-Williams.