NBA: Indiana rekordno leto zabelila z zmago

Do že petindvajsete zmage v sezoni so se košarkarji Indiane dokopali z odlično zadnjo četrtino (26:10).

01. januar 2014 11.25
NBA/
J. P., Delo.si

Indiana - Košarkarji Indiane so uspešen prvi del sezone v ligi NBA zabelili z zmago nad Clevelandom (91:76), jubilejno petindvajseto v tem tekmovalnem ciklusu. Tudi sicer je bilo preteklo leto 2013 za ekipo nadvse uspešno, saj je vpisala rekordnih 56 zmag ob le 24 porazih.

Za uspeh nad Clevelandom je bil ključen drugi polčas, predvsem zadnja četrtina. Do glavnega odmora so si namreč gostje zagotovili pičlo vodstvo treh točk, v zadnji del so štartali z le še točko zaloge, nato pa je Indiana, trenutno najuspešnejša zasedba v NBA (25 zmag, pet porazov), zavihala rokave in četrtino dobila z neverjetnih 26:10. V njej poraženci kar pet minut niso dosegli koša, gostitelji pa so z delnim izidom 11:0 neulovljivo pobegnili.

Najučinkovitejši pri Indiani je bil z 21 točkami Paul George, pa čeprav je stran zmetal kar devet poskusov trojk (2/11), dodal je še osem skokov in dve podaji. Pri Clevelandu, ki je zmogel kar 48 skokov, a zadel eno samo trojko, je bil najuspešnejši Anderson Varejao s 14 točkami in enajstimi skoki.